První důvody loňského konfliktu pocházejí už z konce osmdesátých let minulého století, když se změnil projekt na stavbu sídliště Máj. Změna umožnila zvýšení paneláků na osm pater a ubytování pěti set lidí na každém hektaru. Dostavbami byl nejvíc zahuštěn prostor v ulici Václava Volfa.
Další nešťastný krok podnikl koncem devadesátých let českobudějovický magistrát, který určil jeden z domů ve Volfově ulici pro sociální bydlení a nastěhoval tam chudé romské rodiny z městského centra.
Podle bývalé zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové bylo zvoleno snad nejhorší místo, kde mohou vedle sebe žít Romové a Neromové. Jako kdyby to bylo uděláno naschvál.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
České Budějovice , Holub , Romové , Máj
autor: rozhlas.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.