Slovenský Ústav paměti národa předložil soudu dvanáct svazků, které podle něho dokazovaly, že Babiš vědomě a dobrovolně spolupracoval s StB a jako agent byl veden oprávněně. Ze spisů, jejichž pravost potvrdilo v minulosti okolo čtyřech desítek různých příslušníků StB svými podpisy, se A. Babiš sešel s příslušníky tajné policie nejméně sedmnáctkrát a poskytl spolehlivé informace.
Babišovi pomohlo, že jeho spis, včetně vázacího aktu, byl krátce po listopadu 1989 skartován. A také fakt, že v jeho prospěch vypovídali příslušníci StB, která je považována za zločineckou. Soudkyně ovšem právě příslušníkům zločinecké organizace dala větší víru než dokumentům Ústavu paměti národa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Babiš , soud , StB , Vaševěc.cz , ANO
autor: vasevec.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.