Petr Meduna: Vyvadil věští konec

28.11.2017 13:16

Se svou do mlýna v hodnocení situace soc.dem. přišel na Facebooku přišel také Jiří Vyvadil. Těch pár řádků a hlavně závěr poznámky jistě sociální demokraty nepotěší.

Petr Meduna: Vyvadil věští konec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Vyvadil na Facebooku píše „Dívám, se jak se má bývalá strana ČSSD, za kterou jsem kdysi byl za Zemana poslancem a později i senátorem, se rozpadá před očima. Před třemi roky tedy mnohem dříve než jiní jsem zděšen z vedení Bohuslava Sobotky z ní vystoupil. Dělal neskutečně tupou zahraniční politiku, kterou voliči ČSSD prostě nemohli akceptovat. Jeho neustálé omílání frází o euroatlantických hodnotách a hodnotách polistopadového vývoje, jeho naprosto nekritická podpora Bruselu a - což bylo rozhodující - likvidace koaličního partnera Andreje Babiše. Byl šílený.“

Na závěrečném hodnocení tohoto kontroverzního politika ale něco může být: „Chvíli jsem přemýšlel, že něco napíši, ale nemá to absolutně smysl. Byla překročena hranice, kde se dalo ještě něco dělat. Už nedá. A mohou za to její členové, že naprostou nulu a hlupáka zvolili za předsedu. Je konec.“

Asi bych myšlenku o konci soc.dem. nebral jako definitivu, ale takový závěr existence nejstarší české politické strany po pár letech vládnutí úplně vyloučit nelze. Nebude to ale jen Sobotka, kdo nese odpovědnost, jsou to i ti letití harcovníci okolo něho a ti, kteří ho na stranickém sjezdu do funkce volili.

Bylo by dobré, aby se nyní členové ČSSD na nižších patrech otřásli a naposledy se pokusili o restart strany. A J. Vyvadilovi ukázali, že se mýlí.

Petr Meduna

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Podstatzký: K dlouho očekávané novelizaci zákona o myslivosti možná ani nedojde

13:41 Richard Podstatzký: K dlouho očekávané novelizaci zákona o myslivosti možná ani nedojde

Reakce místopředsedy SVOL Ing. Richarda Podstatzkého k pátečnímu (ne)projednávání tzv. „mysliveckého…