Petr Paulczynski: Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!

31.07.2011 7:36

Když jsem před pár dny psal na téma kůrovec a ekopošuci, myslel jsem že tím je téma pro mne vyčerpáno. Houby. Situace graduje, což mne přinutilo vstoupit do téže řeky podruhé. Zvláště když jsem narazil na titulek " O kácení na Šumavě se zajímá Brusel".

Petr Paulczynski: Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!
reklama

Evropská komise prý poslala na české ministerstvo zahraničí dopis s žádostí o vysvětlení dění na Šumavě a kroky, které vedení parku plánuje do budoucna. Tedy koukám na to jak Vlašín na kůrovce. Dovolím si zavěštit, že za touto dojemnou starostí soudruhů z Eurosajuzu bude asi lstivá liška předseda Zelených Liška, někdejší asistent zeleného europoslance Crammera. Už v této funkci pan Liška Brnu prospěl především tím, že protestoval proti všem dotacím z EU, které do Brna měly přijít, a posiloval tak naše město v samostatnosti a nezávislosti na evropských prostředcích. Milá Evropská komise, protože kodex blogera je neúprosný, nemohu napsat, kam bych vás nejraději poslal.

Nyní, zdá se, Zelení přesunuli svůj boj do lesa u Ptačího potoka na Šumavě. Dokonce se přivázali do sítí do korun stromů. Zdá se, že tak sami naplnili ono lidové "Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!"

Jsem zvědav, kdy dojde trpělivost dřevorubcům, které svou činností připravují o peníze. Vzpomínám si, že když podobné scény dělali ekoteroristé při výstavbě Novomlýnských nádrží, byli rozezlenými místními naházeni do vody. Uvidíme, co udělají místní, kteří na zítra chystají protestní pochod proti aktivistům. Obávám se , aby se chudáci bezbranní idealisté nedostali z drápů policie do drápů nastolicovaných obyvatel, kteří se už nechtějí dívat na tu poušť pahýlů.

Nejlepší na této akci však je, že chudáčci aktivisté sami hrubě porušují  platný návštěvní řád Národního parku Šumava, protože se pohybují mimo vyznačené turistické cesty v I. zóně národního parku a někteří z nich tady dokonce i bivakují. Tím vším přírodě velmi škodí. 

"V naší společnosti není možné tolerovat takové otevřené pohrdání platnými zákony. Jako demokraticky zvolení zástupci jihočeských měst a obcí proto vyzýváme Policii České republiky, aby v této oblasti zajistila dodržování právního řádu a podmínky pro těžbu dřeva, která je v plném souladu s právními normami našeho státu a je nezbytná v boji proti dalšímu šíření kůrovce" praví se v prohlášení starostů.

A pokračují: "Těmto aktivistům vůbec nejde o šumavskou přírodu, ale o prosazení vlastních zájmů spočívající ve změně ve vedení národního parku, které by umožnilo změnit Šumavu v laboratoř jejich nezodpovědných experimentů a bádání tak, jak tomu bylo za vlády exministra životního prostředí pana Martina Bursíka."

A korunu tomu nasadil herec Vacek, který pravil: "Vypadáme jako zelení magoři".
Milý umělče, nejen vypadáte.

Ono to totiž funguje takto: Kůrovec napadne strom, vyrojí se a napadne až deset dalších. Vyrojí se a napadne až sto dalších, vyrojí se a napadne... Z jednoho napadeného stromu může kůrovec během jednoho jediného roku napadnout až tisíc dalších. Kůrovec se může vyrojit i třikrát za jednu sezónu. Z každého napadeného stromu se vyrojí 150 až 200 tisíc brouků. K uschnutí jednoho stromu stačí, aby se jich pod kůru zavrtalo pouhých pět set. Za poslední čtyři roky zlikvidoval kůrovec na Šumavě 2700000 stromů. je to malé číslo? (za toto poznání děkuji kolegovi blogerovi Polaneckému).

A proto si dovoluji na margo ekoteroristů zopakovat nadpis: Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!

Psáno pro blog iDnes

SLEDUJEME téma Masakr v Norsku

Čtěte:
Masakr v Norsku je jen důsledkem dnešní společnosti, myslí si Klaus
Klaus: Barbarské skutky vedoucí ke krveprolití nelze ničím ospravedlnit
John: Lidstvo se řítí po šílené cestě. Události v Norsku jsou mementem
V Norsku útočili teroristé. BIS: Česku bezprostřední nebezpečí nehrozí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Paulczynski.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná

9:10 Zdeněk Lanz: Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná

Informace našich politiků oficiálně „prosáknuvší“ do médií jsou jen pověstnou špičkou ledovce toho, …