Ponechme stranou, jestli měl recht nebo neměl. O to tu nejde. Tady jde o to, že mu někdo zakazuje vyslovit vlastní názor ve věci, která se činnosti ombudsmana vůbec netýká. Zjevně paní ombudsmáňa nezapře své kořeny. Vyrůstala totiž v rodině komunisty, což v sobě zjevně nezapře.
Její cenzorský naturel už jednou propukl, když se vyslovila pro cenzuru internetu. Pravila hlasem pevným: „Společnost je hodně frustrovaná a bohužel se vybíjí velmi nevhodným způsobem. Například nechápu, že neexistuje žádný dostatečně účinný mechanismus kontroly příspěvků k diskusím na internetu. Komentáře by měly být regulovány a ty nevhodné smazány.“ Možná je tato kauza jenom takový pšouk. Možná je to ale ukázka smýšlení, kdy by každému s jiným názorem nasadila náhubek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: eportal.parlamentnilisty.cz