Když se podíváme na severské státy nebo třeba Izrael. Všichni z nich jsou na vrcholku v počtu bezhotovostních transakcí. Také proto se v těchto státech sem tam hovoří o možnosti zavést pouze bezhotovostní platby. A co víc o podobném uvažovali i třeba Spojené státy. Americká centrální banka vydala v roce 1999 doporučující dokument s názvem „carry tax“, ve kterém byl návrh na zdanění hotovostních peněz v oběhu.
Ono tento způsob by byl vůbec nejelegantnějším řešením, jak se hotovosti zbavit a umožnit tak vládě absolutní kontrolu nad oběživem. V praxi by to vypadlo následovně: Představte si, že každá bankovka je opatřena datem expirace. Ano, podobným datem spotřeby jako máme třeba na nápojích nebo sušenkách. Ve chvíli, kdyby došlo k datu expirace a vy byste měl bankovku u sebe, ztrácela by každým dnem na hodnotě až do její úplné bezcennosti. Tím by vlády zcela eliminovaly hotovost, protože by to byla komodita, která by rychle ztrácela na hodnotě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Rozklad EU
Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...
Další články z rubriky

11:34 Ivo Strejček: Proč jsem stále na straně Donalda Trumpa
Denní glosa Ivo Strejčka
- 9:26 Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor
- 15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo