Když se však podíváte pod slupku těchto „změn“, najdete velmi zajímavé příběhy. Velmi známý byl svého času příběh, v jehož hlavní roli stál někdejší uhlobaron Antonín Koláček, který se prohlásil buddhistou. Podle svých vlastních prohlášení páchá duchovní dobro, jeho firmy mají různá indická jména, v kanceláři mu trůní zlatý Buddha v životní velikosti, inu samá skromnost a odříkání. Ani Buddha z ryzího zlata však svého vyznavače neochránil před rozsudkem švýcarského soudu v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti.
Další zajímavý převtělený muž tohoto přehledu je jistý Lukáš Lhoťan. Před pár lety, konkrétně v roce 2010 v MF Dnes obhajoval právo muslimek ve Francii i jinde v západní Evropě nosit burky těmito slovy: „Když vidím sílící islamofobii a diskriminaci v evropské společnosti, nedivím se, že mnoho muslimů hledá spásu u jednoduchých hesel a dogmat radikálů.“
Nuže tentýž Lukáš Lhoťan stojí za udáním, které rozpoutalo policejní šťáru v mešitě minulý týden kvůli českému překladu knihy Základy tauhídu-Islámský koncept Boha. Jak se říkávalo, „poturčenec horší Turka“, platí to též opačně: odpadlík od víry je nejhorším nepřítelem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz