Podporujeme operaci Atlantic Resolve a přítomnost US Army v ČR

14.03.2015 12:31

Autor a signatáři této petice plně podporují a prosazují aktivní účast České republiky a AČR v operaci Atlantic Resolve. V rámci našeho členství v NATO požadují zahájení jednání o přítomnosti amerických vojenských jednotek na území ČR, a to jak v rámci společných vojenských cvičení, tak i případného trvalého působení americké armády formou zřízení americké vojenské základny v ČR.

Podporujeme operaci Atlantic Resolve a přítomnost US Army v ČR
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO
reklama

V těchto krocích spatřujeme především účinnou ochranu a obranu územní celistvosti, demokracie a svobody České republiky proti mocenské a geopolitické rozpínavosti Ruské federace a jejím nevypočitatelným imperiálním tendencím, i proti potenciálnímu riziku fundamentálního islámského terorismu v čele s IS (ISIL), a zároveň splnění našich spojeneckých závazků jako člena Severoatlantické aliance.

Česká republika disponuje pouze omezenými možnostmi účinné obrany svého státního území prostřednictvím profesionální a dobře vycvičené, ale nepočetné armády, která je navíc dlouhodobě podfinancována. Naše geografická poloha nás  v současné situaci  faktického válečného konfliktu na Ukrajině předurčuje (spolu se SR a Polskem) do pozice nárazníkového pásma. Ve spojení s rozsáhlými aktivitami ruských tajných služeb na území České republiky, masivním působením proruské propagandy a „páté kolony“ proruských aktivistů ve sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích a jejich aktivní podporou ze strany  levicových  politických stran v čele s KSČM, se Česká republika může bez spolupráce s vojensky silným spojencem a se Severoatlantickou aliancí stát v podstatě bezbrannou a snadnou kořistí Ruského medvěda – ruských imperiálních plánů na opětovné ovládnutí  evropského prostoru.

U vědomí historických zkušeností se čtyřicetiletým diktátem a s poníženým vazalstvím vůči někdejšímu Sovětskému svazu, jehož pochybnou slávu současná ruská věrchuška „křísí z mrtvých“, se zkušeností s více než dvacetiletou „bratrskou“ vojenskou okupací Československa sovětskými vojsky, se touto peticí obracíme na všechny občany České republiky, zvláště pak na odpovědné politiky, veřejně činné osobnosti společenského života, na všechny, kterým není lhostejná naše společná budoucnost, budoucnost našich potomků, našich dětí, zachování principů euroatlantického civilizačního okruhu a spojenectví, práva, svobody a demokracie, aby se připojili svým podpisem a svými činy k této naší iniciativě!

Jiří Cihlář - předseda správní rady Nadačního fondu Milana Paumera

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: petice, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

11:10 P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

Svou výstrahou, že bude pro Rusko katastrofou, jestliže Navalnyj ve vězení zemře, nastražil Biden P…