„Daňové ráje ve značné míře přestaly plnit svoje hlavní funkce, tedy zajištění anonymity vlastníků a daňovou optimalizaci. V kombinaci s náklady na zajištění chodu celé struktury a reputační riziko se podnikatelé z těchto destinací začali poměrně masivně stahovat,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že od konce loňského roku se celkový počet společností ovládaných z daňového ráje snížil o 3,2 %.
Odliv firem z daňových rájů letos táhne Nizozemí (letos -157) a USA (-147), s velkým odstupem následují Kypr (-36), Lucembursko (-32) a Britské Panenské ostrovy (-22). Jen pět ze sledovaných destinací zaznamenalo přírůstky. Osm nových firem přibylo v Hongkongu a sedm ve Spojených arabských emirátech.
Objem kapitálu v základním jmění českých firem, které ovládají vlastníci z daňových rájů, dosáhl 326,6 miliard korun. Z daňového ráje je aktuálně kontrolováno 2,47 % českých firem.
Počet českých společností s vlastníkem z vybraných daňových rájů
Země ![]() Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. autor: PV Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz
elektromobilitaProč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod. Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky![]() 12:26 Jiří Paroubek: Dezorganizace dopravy v PrazeŽivot pražského občana, zj. Prahy 5, bude významně ztrpčován v létě uzavírkami některých klíčových k… reklama
|