Veřejnou debatu pořádali ve středu 20. prosince autoři online volební hry Prezident 21 a zúčastnili se jí všichni prezidentští kandidáti kromě Miloše Zemana a Miroslava Topolánka. Hlavním tématem byla demokracie a její budoucnost, hovořilo se tak například o občanské společnosti nebo veřejnoprávních médiích. Příchozí voliči naplnili maximální kapacitu pražského DOXu a ostatní mohli sledovat událost online díky živému streamu. V průběhu debaty měli možnost všichni přítomní i online diváci rozdělovat zúčastněným kandidátům hlasy, aby ohodnotili jejich počínání na debatě. Na webu přidělovali mezi kandidáty až tři pozitivní hlasy a jeden negativní. Celkem se takto vyjádřilo 707 Čechů a vítězem debaty se stal Pavel Fischer. Od hlasujících získal 310 hlasů pro a 15 proti. Celkem měl tedy 295 hlasů.
Na druhém místě skončil Marek Hilšer, který měl ze všech kandidátů vůbec nejméně negativních hlasů, a to pouze 4. Jeho celkové skóre po součtu kladných a záporných preferencí bylo 276. Za Hilšerem následoval Michal Horáček se součtem 335 hlasů. Na posledním místě skončil po debatě Petr Hannig, který měl více negativních hlasů než pozitivních. Celkový počet byl po sečtení pro a protihlasů minus 142. Druhý nejvyšší počet negativních reakcí měl Jiří Drahoš, bylo jich 165 oproti 193 pozitivním.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV