V předchozím roce se majetek těchto nejbohatších snížil na 155 miliard eur. Letošní žebříček zahrnuje nejen známé tváře, ale poprvé také zakladatele začínajících firem. V posledních měsících na sebe například upoutaly pozornost dvě domácí start-up firmy - Bitpanda a GoStudent, které získaly vysoké částky a následně prudce zvýšily ocenění svých firem. V březnu získala platforma pro obchodování s kryptoměnami Bitpanda 170 milionů investic a nyní je její hodnota již jedna miliarda. Majetek tří zakladatelů Erica Demutha, Paula Klanscheka a Christiana Trummera odhaduje seriózní ekonomický časopis "Trend" na více než 600 milionů eur, což je řadí na 67. místo.
Hodnotu tohoto podniku v Rakousku překonává pouze start-up GoStudent. Před několika dny se této výukové platformě podařilo zvýšit svou hodnotu na přibližně 1,4 miliardy eur díky finančním machinacím v hodnotě 205 milionů eur. Oba zakladatelé, 26letý Felix Ohswald a Gregor Müller, vlastní ve společnosti podíly prostřednictvím nadací a dohromady jim patří přibližně 22 %. Jejich majetek se odhaduje na přibližně 300 milionů eur, což je v aktuálním žebříčku řadí na 89. místo.
Kromě těchto zbohatlíků z řad začínajících podnikatelů zůstala první desítka nejbohatších Rakušanů oproti předchozím letům relativně v pořadí nezměněna. Porsche a Piech s 51,1 miliardy eur, které drží velké podíly v německé společnosti Porsche SE, a tedy i ve Volkswagenu Porsche a solnohradském prodejci automobilů Porsche Holding zbohatli oproti předchozímu roku o 16 miliard eur. Rostoucí cena akcií VW a štědré dividendy Porsche pomohly tomuto růstu aktiv.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV