Setkalo se s velkým ohlasem , protože ukazuje nejen osudy německých vyhnanců zasazené do historických souvislostí, od Arménů v Turecku přes období nacismu až po současné uprchlíky ze Sýrie. Podrobně o tom referuje největší německá veřejno právní stanice „Deutschlandfunk“.
Dokumentační centrum leží na berlínské Stresemannstraße, kde stojí zřícenina nádraží Anhalter Bahnhof, který byl v době nacismu místem deportací Židů a o ulici, dál kde sídlilo gestapo a velitelství SS. Dnes je to hojně navštěvovaný památník v hlavním městě a jen pár minut chůze odtud se nachází Památník zavražděných Židů v Evropě. V této čtvrti se nachází mnoho památníků připomínajících nacionální socialismus, holocaust a druhou světovou válku. "Takže v tomto smyslu jsme obklopeni historií a máme k ní vztah," říká žena, která nyní otevřela symbolické dveře dalšího pietního místa v této čtvrti Gundula Bavendammová, ředitelka nadace „Útěk, vyhnání, smíření“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
- 12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze