Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?

27.03.2018 8:32 | Zprávy

V poslední době probíhá bitevní vřava mezi zastánci a odpůrci stávajícího vedení ČT a statusu ČT jako instituce vůbec. Co Česká televize dokázala divákům nabídnout a kam se posunula pod vedením jejího generálního ředitele Dvořáka?

Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Pokud máme pochopit a hodnotit dnešní ČT, je třeba se podívat, jací lidé v současné době Českou televizi na čele s generálním ředitelem Dvořákem ovládají. Jedná se o reprezentanty tzv. Nové levice (běžně používaný termín neomarxisté) mající za cíl šíření a propagaci multikulturalistických témat. V této souvislosti vzniká podivuhodný paradox, kdy tito neomarxisté ve vedení ČT naoko vehementně bojují proti totalitě a komunismu, ale zároveň nám je s o to větší vehemencí přinášejí v rámci genderových, LGBT a jiných témat dnešní „moderní levice“ do zpravodajství a dramaturgické tvorby.

Chceme-li hodnotit ČT, která je dnes kolosem provozujícím různé programově zaměřené kanály, je třeba hodnocení rozdělit do třech základních okruhů dle programové skladby (dětské pořady nejsou předmětem hodnocení):

  1. Dokumentaristika (tvorba dokumentů)
  2. Zpravodajství
  3. Dramaturgická (hraná) tvorba

Dokumentární tvorba

V oblasti tvorby dokumentů navazuje Česká televize na projekty, které již naštěstí započaly před nástupem stávajícího vedení ČT jako je Historie.cz, Objektiv, a další, které se osvědčily a dokázaly divákům nabídnout nové podrobnosti nebo dokonce pohledy na danou problematiku. I v současnosti vznikly výborné dokumenty o Karlu IV. popisující tehdejší spiritualitu panovníka nebo čtyřicetidílný dokument o Protektorátu, Heydrichovi a situaci běžných lidí za druhé světové války.

Jde-li o dokumenty historické povahy, setkáváme se víceméně s objektivním hodnocením událostí, potíž nastává u dokumentů zaměřených na současnost nebo historických témat mající přesah do současnosti (problematika islámu). Tady již se setkáváme s realizací jen těch dokumentů, které splňují podmínky tzv. „ideologické náplně“, bez ní tvůrci nemohou pomyslet na finanční podporu nebo dokonce realizaci ze strany České televize. Pokusí-li se tvůrci v dokumentech nastínit problém některých menšin bez žádaného pozitivního vyznění multikulturalistického soužití menšinové a většinové společnosti, dramaturgie České televize okamžitě takový pořad odmítne nebo v lepším případě musí tvůrci dokumentu přepracovat závěrečné vyznění dotyčného dokumentu.

Zpravodajství

Ve zpravodajství ČT stále nacházíme manipulaci při výběru hostů, načasování zvoleného pořadu i výběr správně ideologicky osvědčeného moderátora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Opravdu potřebujeme migranty?

Řada politiků včetně vás tvrdí, že ano, protože Evropa stárne a chybí pracovní síla. Ale není to chyba vás politiků, že jste neudělali více pro vyšší porodnost? A s tou prací není spíš problém v tom, že firmy hledají levnou pracovní sílu, že kdyby platili v ČR určitě více, že by nebyl nedostatek záj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

15:57 P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

Neochota nebo neschopnost ruského prezidenta Putina rychle ukončit konflikt s Ukrajinou povede ke st…