Ross Hedvicek: Melouchy Václava Klause...

29.08.2011 15:31

Vážení zcenzurovaní čtenáři ...

Ross Hedvicek: Melouchy Václava Klause...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Vážení zcenzurovaní čtenáři v České republice, kterým je mnohé úmyslně utajeno - pokud tedy nečtete můj blog! Ujišťuji vás, že kradení propisek a dělání takových faux pas v USA, že je tam dnes diplomaticky "persona non grata" není ani zdaleka to nejhorší, co ten paskřivec Václav Klaus ve světě vyvádí. On ve světě - ve funkci stávajícího prezidenta České republiky - melouchaří jako nějaký instalatér (ne že bych měl něco proti instalatérům).

To mate tak: I já dostávám měsíční publikaci Hillsdale College a nejsem sám, má přes 2 miliony čtenářů měsíčně. A tam v čísle 7/8 2011 čtu: Přednáška prezidenta České republiky Václava Klause s názvem "The Crisis of the European Union: Causes and Significance." Přednáška samotná jsou únavné kydy, jako když vám komunista přednáší o lidských právech. Ovšem z dalšího textu doprovázejícího přednášku vyplývá, že Václav Klaus přednesl výše uvedenou přednášku přátelům a alumni Hillsdale College v Berlině, v hotelu Adlon, 11. června 2011 a dostal za to VELMI DOBŘE ZAPLACENO. Účastníkům ho představil prezident Hillsdale College Larry P. Arnn a vychválil ho jako samotného Ahmadinejada na Harvardu.

Zaplaceno dostal tak dobře, že z jeho úvodních slov přednášky vyplývá, že toto byla už druhá jeho přednáška pro prachaté Američany z Hillsdale. Ta první se jmenovala "The Problems of Liberty in a Newl-Born Democracy and Market Economy". Klausův vztah k nešpinavým penězům tak dostává úplně jiný rozměr.

Já tedy nevím, jak to funguje v té necivilizované a bezprávní České republice, ale tady u nás prezident v době výkonu své funkce nesmí melouchařit, nesmi si "bokem přivydělávat" a dokonce i všechny dary, co ve funkci dostane, zůstávají majetkem sbírek Bílého domu (tedy U.S. National Archives). Pravdou ale je, že my zase nejsme tak evropsky sofistikovaní a pražsky vychcaní.

Jsem si jist, že v celém Česku se nenajde ani jediný "novinář", který by byl ochoten do toho šlápnout, nejen se toho arogantního naboba na to zeptat, ale i vypátrat, co se stalo s penězi, které Václav Klaus obdržel od Hillsdale College za přednášku v Berlině, v hotelu Adlon, dne 11. června 2011. Zda byly peníze předány ministerstvu financi, kanceláři prezidenta republiky a nebo skončily v kapse soudruha lišáka a nikdy nebyly ani zaregistrovány pro potřeby daňového přiznání?

Tak co hrdinové? Dostane se mi tak typické české odpovědi: "To ja neřeším!"? Ne? Pak ale máte přesně to, co jste si vycinkali!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…