Rostislav Kotrč: Necháme se účelově klamat, aneb zásah v islámském centru podruhé

12.05.2014 17:03 | Zprávy

Dne 25. dubna 2014 mnozí zaznamenali zprávu, že Útvar odhalování organizovaného zločinu, zasahoval v pražských mešitách. Vzhledem k mediální kampani, stížnostem islámské obce a zvláště diplomatů, kteří při této akci byli nezákonně omezeni, nechal ministr vnitra přezkoumat celý zákrok a na základě tohoto přezkumu zkonstatoval, že vše bylo v pořádku a nedošlo k újmě náboženských práv pražských muslimů.

Rostislav Kotrč: Necháme se účelově klamat, aneb zásah v islámském centru podruhé
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Jak jinak také mohl dopadnout onen přezkum, když celý zásah prováděla ÚOOZ, která je nyní tzv. vlajkovou lodí policie. A také jsme si již zvykli, že pokud pochybí někdo, nad kým je držena ochranná ruka, tak je vždy vše v pořádku, i kdyby přestoupení zákona bylo do očí bijící.

K samostatnému přezkumu a prohlášení pana ministra, je nutno podotknout, že závěry hovoří o tom, že buď zásah přezkoumávala osoba, která islámu nerozumí, nebo se žádné přezkoumávání nedělo a závěry byly prezentovány takové, jaké se hodili. Ostatně na obojí jsme v našich zeměpisných šířkách a zvláště u orgánů činných v trestním řízení zvyklí. Nechci tím samozřejmě nikterak znevážit pana ministra, jeho úkolem není být odborníkem na religionistiku a zvláště na islám, ale v případě takto závažné události, která má i mezinárodní diplomatický dosah, by se měl obklopit odporníky, kteří celou věc řádně, nestraně a v souladu s právem, posoudí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

12:26 Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

S výsledkem 92 procent unijního průměru jsme předstihli všechny „nové“ členské země.