Rudolf Mládek: Čelíme hrozbě smrti Schengenu, varoval Macron

27.03.2020 14:57 | Zprávy
autor: PV

Možná by bylo vhodnější slovo „ukončení“ než smrt, protože systém otevřených hranic není živý, ale pro melodramata má francouzský prezident Macron slabost. Pravdou je, že schengenský prostor byl jeden z mála skutečných přínosů Evropské unie, který byl ale až příliš rozbit migrací v roce 2015 a nakonec koronavirem.

Rudolf Mládek: Čelíme hrozbě smrti Schengenu, varoval Macron
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Smrt by nemusela nastat proto jen pro Schenghen, ale celou EU. Ta tušíce malér vytáhla měšec a už se peníze pro státy rozdělují. Překvapivě i Česko dostane 1,2 miliardy eur, tedy zdá se, že proporcionalita pomoci má svou logiku, a to už jsme dlouho v EU neviděli. Mnozí jsme v nějakou slušnost po minulých letech už ani nevěřili. Asi všem v Bruselu, Paříži i Berlíně najednou došlo, že pád EU je doslova na krajíčku.

Urychlené zavedení „zelených pruhů“ pro kamiony na hranicích je dobrým výsledkem posledního video-summitu, stejně tak repatriace unijních občanů, a zvažované využití záchranného fondu ESM je rovněž na místě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Stavby na černo

Proč by se měli podle vás jakkoliv legalizovat nebo usnadnit legalizace černých staveb? Je to snad proto, že je sama máte na svém pozemku? Já nevím, ale proč obecně usnadňovat něco někomu, kdo nerespektuje zákony? K čemu pak jsou? A co uděláte s těmi vašimi černými stavbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: 120 volů a 500 hřiven stříbra imrvere a už zase?

16:30 Pavel Foltán: 120 volů a 500 hřiven stříbra imrvere a už zase?

Tohle se asi nebude moc líbit učitelům dějepisu typu Baxa z Plzně (alias „motýlkář“ – dle citace z v…