Rudolf Mládek: Příliš mnoho podezření činí volby v USA nedůvěryhodné

08.12.2020 12:52 | Zprávy

Informace o tom, jak neférově probíhaly poslední americké prezidentské volby, se množí a množí. Už nejde jen o ojedinělé výkřiky, například populárního komentátora TV FOX Carlsona Tuckera, či projevy samotného končícího prezidenta Donalda Trumpa.

Rudolf Mládek: Příliš mnoho podezření činí volby v USA nedůvěryhodné
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Oficiální média vše ignorují jako konspirační nepodložené teorie. Advokáti, kteří vyvracejí žaloby Trumpova týmu u soudu, tyto žaloby odmítají jako neprokázané nebo argumentují, že celkový výsledek se nalezenou chybou nemění. To by bylo pro demokracii dobré, kdyby tomu tak opravdu bylo. Jenomže se čím dál více jeví, že až tak jednoduché to nebude a vznášená podezření již nelze jen odmítnout nebo ignorovat. Měla by se jednoznačně vyvrátit. Připomínáme, že volba prezidenta USA kolegiem volitelů by měla proběhnout už za týden, tedy 14.prosince 2020.

Tým prezidenta Trumpa se stále drží schématu spáchání podvodu a „krádeže“ voleb. Sharyl Attkinsson, nezávislá novinářka, se pokusila (zatím) nepotvrzené výhrady Trumpova týmu shrnout do obsáhlého rozboru (1) z něhož vyjímáme:

Georgia – stát ve kterém se ještě v lednu bude bojovat o dva mandáty do amerického Senátu a jehož výsledek je pro nastupujícího Joe Bidena důležitý.

Žaloba jménem prezidenta Trumpa tvrdí, že v Georgii došlo k nezákonnému hlasování u více než 395 lidí, kteří hlasovali dvakrát; 2 423 osob nebylo registrováno; 2 644 osob podalo hlasovací lístky mimo termín; 4 926 lidí se zaregistrovalo i v jiném státě než jen Georgii; hlasovalo 8 718 mrtvých lidí a 66 247 nezletilých(!) obyvatel. To není bagatelní chyba, to je kaskáda rozsáhlých pochybení. A k tomu bylo zveřejněno video, které údajně ukazuje, jak volební pracovníci v Georgii po odchodu pozorovatelů vytahují velké hromady hlasovacích lístků, které připočítávají bez přítomnosti zákonných pozorovatelů.

V Michiganu svědci říkají, že se hlasovací lístky pro Joe Bidena připočítaly až desetkrát. Několik zaměstnanců poštovních služeb již dosvědčilo, že byli instruováni, aby nelegálně antedatovali hlasovací lístky. Pozorovatelé tvrdí, že byly obcházeny zákony o voličských průkazech a volební účast překročila počet registrovaných voličů. A k tomu analytici upozorňují, že podivné hlasování a sčítání uprostřed noci převrátilo prezidentskou soutěž ve prospěch Bidena. Doplníme, že Joe Biden zde zvítězil v historicky nejnižším počtu volebních okresů – zvítězil jen v 524 okresech, to je jen 17 % okresů. Obama v roce 2008 zvítězil v 873 okresech. Biden přesto se svými 17% nějakým způsobem překonal 83% okresů v celkovém počtu získaných hlasů a porazil tak Trumpa. (2) Tomu se říká volební zázrak, který se zatím nikde jinde na světě nekonal. Server hlasovacích automatů společnosti Dominion se připojil k Íránu, Číně a Srbsku, ačkoliv zákon přikazoval, že nesmí být nikam připojen. Bylo antedatováno asi 100 000 hlasovacích lístků a neprováděly se kontroly a identifikace voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Víte, kdo je Zelenskyj ve skutečnosti?

18:43 Víte, kdo je Zelenskyj ve skutečnosti?

KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Měli jsme tu nedávno prezidenta Ukrajiny, Volodymyra Zelenského, se vší slávo…