Rudolf Mládek: Vakcinační šlendrián se snad bude řešit

22.01.2021 11:10

I žák základní školy spočítá, že 200 000 naočkovaných občanů za měsíc se rovná 2,4 milionu za rok, tzn. že očkování se mnozí tímto tempem ani nedožijí. Premiér Babiš proto už oznámil, že bude hledat cesty další, tedy užití ruské a čínské vakcíny.

Rudolf Mládek: Vakcinační šlendrián se snad bude řešit
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Tu britskou zatím EU neschválila, ačkoliv se s ní zhruba dva měsíce očkuje. Asi z „politických“ důvodů, aby Britové náhodou něco nevydělali. Tahle „politická“ řešení si mnozí ze socialismu pamatujeme, se zdravým rozumem to mnoho společného nikdy nemělo. Ostatně celá ta vychvalovaná Evropská komise působí spíše dojmem duševně narušených lidí.

Rusko již požádalo EU o schválení své vakcíny Sputnik, protože vedle České republiky projevuje zájem Maďarsko a Argentina ji dávno nasadila. Přísliby z Ruska jsou sice skoupé, ale tonoucí se stébla chytá a platí to pro premiéra Babiše stejně jako pro Orbána, maďarského premiéra. Občany totiž problémy nezajímají. Chtějí řešení a výmluvy na EU, jakkoliv objektivní, jsou každému fuk. Ví se, že je dost možné, že se očkování bude muset po roce opakovat, takže nasazené české tempo nejenže není dostatečné, ale je doslova katastrofální. Proč asi tak Američané očkují 800 000 lidí denně a hodlají to zvýšit na 1,2 milionu, aby stihli proočkovat během jediného roku celou populaci?

Špatně prováděné očkování může hnutí ANO prohrát volby, pokud s tím něco rychle nezačne dělat. Vyjádření prezidenta Zemana, že bude jmenovat největší stranu či hnutí, nikoliv případnou vítěznou koalici situaci nejenže neuklidňuje, ale spíše si Zeman koleduje, aby odešel z funkce stejně tak ostudně jako Václav Klaus. Vyčítat současným stranám, že dělají účelové koalice je totiž směšné. Byl to Zeman, který podepsal tzv. „Opoziční smlouvu“ s Václavem Klausem, a to ze stejně účelových důvodů a demokracie v České republice má od této doby jen sestupnou tendenci.

To, že občané ztrácejí důvěru i trpělivost, za to si tato vláda může sama. Řídit pandemii stylem „pal nepal“ (zde připomínka slavného filmu Limonádový Joe), to žádnou důvěru vyvolat ani nemůže. A číst denně, jak to dělají jinde (a mnohem lépe), to také nepřidá. Česká republika má podle hodnocení evropských států nejhorší výsledky ve všem a svést to na pár neukázněných skupin jen tak nejde. Tento fakt žádná účelová propaganda nevylepší. Vždy platí, že se počítá , co je na stole. A vláda tam položila jen sliby, chiméry, zákazy a nejistotu. Podnikatel Babiš se proto rozhlédl kolem a hledá řešení a nechce čekat, až se EU k něčemu rozhoupe. Jako vždy: Naděje umírá poslední.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

16:14 Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

Světové agentury, vč. např. Bloombergu, zveřejnily počátkem týdne čísla převzatá od čínského statist…