Výzva byla na konci minulého týdne zaslána premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, předsedovi Poslanecké sněmovny Janu Hamáčkovi, předsedovi Senátu Parlamentu ČR Milanu Štěchovi a ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi.
Objem česko-ruské obchodní výměny se za období trvání sankcí vyhlášených ze strany EU vůči Ruské federaci a odvetných protiopatření ze strany Ruské federace výrazně snížil: dle údajů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR klesl v roce 2015 objem vzájemného obchodu ve srovnání s rokem 2014 o více než 25% na 183,71 mld. Kč. Pro srovnání - objem obchodní výměny mezi Českou republikou a Ruskou federací v roce 2013 dosahoval výše 271,6 mld. Kč.
Vyhlášené sankce a přijatá protiopatření mají negativní vliv především na spotřebitele, řadové občany Ruské federace a České republiky. Jsou výrazně poškozeny české společnosti, které dodávají svou produkci do Ruské federace. Jedná se, především, o odvětví strojírenské, výrobu obráběcích strojů, agrární sektor. Ruské společnosti jsou tímto omezovány ve svém rozvoji a limitovány v získávání technologií z České republiky a dalších zemích EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ekonomika , otevřený dopis , Rusko , sankce , Rusko-česká smíšená obchodní komora
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.