Sofie Chrtková: Poslanecké platy

28.11.2014 19:27 | Zprávy

To se to přidává z práce jiných, že? Poslanci zapomínají, že objem peněz na jejich platy a jiné placené výhody, které běžný pracující občan nemá, jde z peněz veřejných,tj. ze zdrojů, které poslanci netvoří, ale o to více jimi mrhají – „z cizího krev neteče“. Základní otázkou by mělo být, zda poslanci také odvádějí práci, za kterou si schvalují a navyšují platy, zda se chovají i morálně a solidárně, vzhledem k výši platů a důchodů občanů.

Sofie Chrtková: Poslanecké platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci ve sněmovně

Měli bychom vzít ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou-Tominovou (ČSSD) za slovo, když občanům dala vědět, že: „vláda příští rok zmrazí existenční i životní minimum, přídavky na děti, mateřskou a rodičovskou dovolenou, příspěvky na péči o zdravotně postižené, aby se vyplatilo pracovat, a ne pobírat sociální dávky. (Události-ČT). Tento výrok není morální, není solidární a je přímo asociální, protože postihuje nejslabší a nejbezbrannější skupinu občanů. (Existenční minimum je 2 200 Kč a životní 3 410 Kč, minimální mzda 8 500 Kč, čistý průměrný plat 12000-15000 Kč, hranice chudoby je 9 600 Kč.)

S poukázáním jen na docházku našich poslanců do PS, nemluvě o zákonných zmetcích, které produkují jako houby po dešti, by si poslanci naopak měli platy zmrazit nebo dokonce snížit – aby se jim vyplatilo pracovat a ne brát stotisícové sociální dávky. Tímto by bylo srovnáno. Poslancům by se vyplatilo konečně  pracovat a zachovali by se navíc morálně a solidárně k podlidem.

Každý dnes ví, že je ohodnocována i „práce“ poslanců v různých výborech, které jsou vytvořeny jen proto, aby si mohli poslanci navýšit platy, takže se množí za tímto účelem různé nepotřebné výbory. O tvorbě výborů a jejich činnosti v PS mluvil velmi dobře bývalý poslanec František Ringo Čech. Ostatně, na co vůbec výbory, když zahrnují běžnou práci poslance v PS, tj. že za jednu práci jsou ohodnoceni dvakrát, někteří dokonce čtyřikrát, protože si na ni vytvořili výbor? Mají snad všichni dělníci někde v továrně zvýšeny platy, protože si vytvořili výbor třeba na nýtování, ačkoli to zahrnuje jejich běžná pracovní náplň?

Mnoho poslanců nemá poslaneckou práci jako hlavní pracovní poměr, ale dobře placený vedlejšák a jsou to takoví „borci“, že se intenzívně věnují i několika hlavním pracovním poměrům mimo poslaneckou sněmovnu – a vše údajně stíhají na 100%, vše zvládají, kam se na ně hrabe armáda supermanů. Možná stíhají, jen ten poslanecký vedlejšák parádně flákají a ještě si ze společného přidávají. Není směrodatné, co o sobě a své práci tvrdí poslanci, ale důležité je, zda to, co vyplodí na půdě PS je natolik kvalitní, že se nemusí každým rokem předělávat – a to se musí, protože za velký peníz vytváří obří zákonné zmetky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

platy , poslanci , Chrtková

autor: vasevec.cz

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.