Stanislav Brunclík: Lesk a bída nulové tolerance hazardu - Případ Brno

16.06.2016 17:34 | Zprávy

Pro běžného pozorovatele, který čerpá zaručené informace o loterním průmyslu z novinových titulků, a takových je většina, to může být téměř šokující. Brno-město, bašta zatvrzelých odpůrců hazardu v čele s mužem, který si na tom založil politickou kariéru Matějem Hollanem, povolilo návrat kasin. A to dokonce z iniciativy samotného politického uskupení Žít Brno.

Stanislav Brunclík: Lesk a bída nulové tolerance hazardu - Případ Brno
Foto: archiv
Popisek: Stanislav Brunclík

Takto výše podaná informace vypadá skutečně prazvláštně. Pro rozumně uvažujícího a elementárně informovaného jedince to však žádné velké téma být nemůže.

Narovinu, téma hazardu obecně „dobře“ posloužilo mnoha skupinám a jednotlivcům k tomu, aby v předvolebním čase bez námahy sklízeli vděčnou pozornost médií a tedy i voličů. V atmosféře únavy z dosavadní politiky tradičních stran to prostě zafungovalo. Tento efekt se však už vytrácí, což dokazuje čerstvý případ Brno, a to hned ze dvou důvodů.

Řada tradičních a dokonce i konzervativně se tvářících stran si v zoufalství nad odklonem voličů rychle „vytetovalo“ heslo nulové tolerance na hruď, čímž mu poměrně zásadně ubralo na přitažlivosti. Druhý důvod je ovšem mnohem závažnější a ukazuje na to, jak se takzvaně „růžový“ ideál může v praxi rychle změnit v noční můru. Boj proti hazardu se štítem nulové tolerance totiž funguje pouze ve virtuální realitě mediálních článků. V praxi nic takového, jako vymýcení hazardu zákazem z radnice nefunguje. Dokonce je jen do času, kdy to začne mít opačný efekt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Brno , hazard , Hollan , Žít Brno

autor: PV

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze

Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…