Stanislav Kliment: Dalajláma je pro jednání s Islámským státem

15.09.2016 14:01

Tibetský duchovní vůdce Dalajláma XIV se v úterý vyslovil pro dialog s islamisty z Islámského státu (IS, Daesh). Jednání by podle něho mělo vést zakončení prolévání krve v Iráku a Sýrii. V průběhu vystoupení v Paříži dalajláma podtrhl, že dialog „je jedinou cestou“. Neuvedl ovšem, jak by měl být veden.

Stanislav Kliment: Dalajláma je pro jednání s Islámským státem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

Dalajláma dodal, že islám nemůže být ztotožňovaný s terorismem. „Skutečný vyznavač islámu si musí vážit života jiných lidí,“ řekl a dodal, že kdo zabije ve jménu islámu nebo buddhismu, není již muslim či buddhista.

Dalajláma také vyzval evropské státy, aby přijaly utečence před válkou v Sýrii. Současně vyzdvihl, že státy musí konat ve prospěch ukončení konfliktu, aby se uprchlíci mohli vrátit domů. Tibetský duchovní představitel, který je ve Francii na týdenní návštěvě, vyjádřil přání setkat se s prezidentem Francois Hollandem, ale podle úřadu prezidenta se takové setkání nepředpokládá.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

reklama

autor: PV

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…