Stanislav Kliment: Doma zkrachoval, bude radit Porošenkovi

02.04.2015 13:03

Bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda přijal nabídku a stal se poradcem ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v oblasti politických a ekonomických reforem. „Ano. V úterý jsem z Kyjeva obdržel nabídku pracovat jako poradce pro prezidenta Petra Porošenka. Po krátkém rozmýšlení jsem jeho nabídku přijal", řekl Dzurinda.

Stanislav Kliment: Doma zkrachoval, bude radit Porošenkovi
Foto: nato.int
Popisek: Mikuláš Dzurinda

„Ukrajina se snaží jít na západ a potřebuje obrovskou modernizaci", řekl Dzurinda. Podle jeho názoru, zkušenosti provádění politických reforem na Slovensku se mohou Kyjevu hodit. Když odpovídal na otázku, zda si nemyslí, že úkoly, které má Ukrajina před sebou nemůže zvládnout, slovenský expremiér prohlásil, že „otázka stojí následovně: buď tyto problémy vyřešíte, nebo prohrajete". Zprávu s odvoláním na slovenský list pravda přineslo zpravodajství portálu Sputnik.

Na Slovensku „hvězda“ Mikuláše Dzurindy zhasla v roce 2012, kdy jako předseda SDKÚ stranu přivedl k volebnímu výsledku 6 procent a sám kroužkováním spadl z prvního na třetí místo. V roce 2014 nakonec SDKÚ, kterou sám založil v roce 2000, údajně jako platformu pro sjednocení pravice, ale spíše z důvodů neukojených ambicí v KDH, opustil, mandát poslance si však ponechal.

Není bez zajímavosti, že sám Dzurinda se v médiích prohlásil, že jako budoucí premiér konzultoval složení vládní koalice telefonicky s Angelou Merkelovou a pochlubil se souhlasem německé kancléřky. Dzurinda se tak dostává do společnosti např. bývalého gruzínského tyranského prezidenta Michaila Saakašviliho, dnes v Gruzii stíhaného také pro zneužívání státních prostředků, který je rovněž Porošenkovýmn poradcem. Porošenko mimochodem již udělil ukrajinské občanství několika cizincům, aby mohli pracovat ve vládních službách Ukrajiny.

Publikováno se souhlasem vydavatele 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…