Stanislav Kliment: Magdalena Ogórek mluví o porušování demokracie v Polsku

27. 9. 2016 14:39

„Je to protivládní hnutí, tak je třeba v této chvíli pojmenovat Výbor na obranu demokracie (Komitet Obrony Demokracji, KOD), které chce svrhnout vládu zvolenou v demokratických volbách a vyzývá k jejímu svržení jakýmkoli způsobem. Jestliže chceme mluvit o porušování demokracie, tak potom o výzvách ke svržení demokraticky zvolené vlády. Jestliže chceme používat termínu ´porušování demokracie´, tak potom ve vztahu k Výboru na obranu demokracie,“ řekla v polské zpravodajské televizi TVP Info kandidátka Svazu demokratické levice v posledních prezidentských volbách dr. Magdalena Ogórek.

Stanislav Kliment: Magdalena Ogórek mluví o porušování demokracie v Polsku
Foto: archív autora
Popisek: Magdalena Ogórek
reklama

KOD nevygeneroval žádnou alternativu, program, volební heslo, říká M. Ogórek, která současně vyzvala toto hnutí, aby se účastnilo blížících se regionálních voleb. „Ať se pan Kijowski verifikuje ve volbách a zjistí si, jaký mandát získá od společnosti,“ uvedla v TVP Info. Ogórek upozorňuje na výsledky průzkumů veřejného mínění. Podle jejího soudu vysoká podpora Právu a spravedlnosti je důkazem neexistující atmosféry pro politickou změnu.

„Když dáme dohromady podporu celé opozice, je menší než současná podpora Práva a spravedlnosti,“ říká. Bývalá prezidentská kandidátka se také vyjádřila k protestům provázejícím parlamentní jednání o zákonu regulujícím přerušení těhotenství. „Lituji, že to musím říct, ale většina těch paní je výbor vzájemné adorace. Neumí formulovat smysluplné požadavky. Současný, těžce zrozený kompromis považuji za uspokojující,“ prohlásila Magdalena Ogórek.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Důchodce a preskripce

9:20 Bohdan Babinec: Důchodce a preskripce

Vzkaz ministru zdravotnictví...