Štěpán Křeček: Bitcoin stále budí rozporuplné reakce

19.12.2017 8:20 | Zprávy

„Chamtivost lidí nemá hranic, a dokud lidé po celém světě budou masově propadat myšlence, že jde bez práce pohádkově zbohatnout, můžeme očekávat další růst virtuálních měn,“ varuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Bitcoin stále budí rozporuplné reakce
Foto: archiv Štěpána Křečka
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

Na poli virtuálních měn se uskutečnil další historický milník. Chicago Mercantile Exchange (CME) jakožto jedna z nejvýznamnějších světových burz začala jako druhá burza po CBOE obchodovat termínované kontrakty na bitcoin. Tato informace představuje důležitý moment, který postupně legitimizuje trh s bitcoinem a posouvá ho opět o další krok na serióznější úroveň.

„Významná burza CME začíná obchodovat termínované kontrakty na bitcoin. Po CBOE je to již druhá významná derivátová burza, která umožňuje obchodovat termínové kontrakty na bitcoin, což významně usnadňuje obchodování s touto měnou," říká hlavní analytik BH Securities Martin Vlček.

Některé významné banky jako JPMorgan Chase & Co a Citigroup však obchodování s virtuálními měnami stále odmítají. Goldman Sachs Group zas uvedla, že obchodování termínovaných kontraktů na bitcoin umožní jen určitým klientům.

Díky schválení termínovaných kontraktů futures na bitcoin výrazně roste šance, že regulátoři schválí jeden nebo několik burzovně obchodovaných fondů ETF, které by byly obchodovány na jednom z hlavních akciových parketů v USA, Nasdaq nebo NYSE. ETF by umožnilo spekulovat na ceny bitcoinu i s menšími částkami, protože současné termínované kontrakty jsou pro běžného "malého" klienta příliš velké a riskantní," dodává hlavní analytik BH Securities Martin Vlček.

Zatímco na začátku roku se bitcoin obchodoval za cenu pod 1000 dolarů, dnes se jeho cena přehoupla přes 19 000 dolarů. V historii lidstva není příliš mnoho příkladů, kdy nějaké aktivum takto prudce vzrostlo a nenásledoval dramatický sešup dolů. Otázkou však je, jak dlouho bitcoin poroste, než přijde jeho pád. Chamtivost lidí nemá hranic, a dokud lidé po celém světě budou masově propadat myšlence, že jde bez práce pohádkově zbohatnout, můžeme očekávat další růst virtuálních měn.

„Bitcoin stále budí rozporuplné reakce. Banky JPMorgan Chase & Co a Citigroup stále odmítají obchodování s virtuálními měnami. Goldman Sachs Group umožní obchody jen vybraným klientům,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

14:17 Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

Vláda dnes rozhodla o výběru firmy, která má postavit další dva bloky jaderné elektrárny Dukovany (u…