Svatopluk Otava: Mají snad kapři dobré mravy?

8. 4. 2016 9:07

Ano,to rčení o kapřících, co si vlastní rybník nevypustí, je všeobecně známo. V souvislosti s našim největším kubem tlachalů zvaným též Poslanecká sněmovna PČR se používá s oblibou, často a právem. Právem…? Tak moment…!, zrovna v posledních dnech se naši poslancové rozhodli, že se nelichotivé klasifikace své náročné „práce“ jednou pro vždy zbaví. Vzpomněli si na dobré mravy.

Svatopluk Otava: Mají snad kapři dobré mravy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

To je ale drzost...!

Jakmile bývalý prestižní člen klubu MUDr. Rath vysoudil na žvanírně neproplacené náhrady za dobu, kdy jej vlastní nenasytnost přivedla do vyšetřovací vazby, zvedla se napříč politickým spektrem (a soud, nesoud) vlna upřímného rozhořčení. Nemá to logiku! Zákon je špatný! Změníme Ústavu! A potom – je to v rozporu s dobrými mravy!

No, ale pozor… Proč hned měnit Ústavu, když náš justiční systém skutečně ustanovení o neplatnosti soudního výroku, je-li v rozporu s dobrými mravy, už má? A on jej skutečně má, takže při správném užití jej právní zástupkyně PS může aplikovat a nedovolit tak panu doktorovi „oholit“ Sněmovnu o nějakých 280 tisíc. Poněvadž zaplatit stíhanému poslanci poslanecké náhrady, kdy mu třeba ošatné komfortně zajišťovalo Ministerstvo spravedlnosti, je opravdu tak trošku v rozporu s dobrými mravy.

Ve jménu otce, i syna, i ducha svatého...

A co takhle použít uvedeného zákonného ustanovení například i na tzv. Restituční zákon? Ten, jenž zavalil stamiliardovým majetkem partu okomžovaných lehkoživků starajících se brý o duchovní blaho občanů v téměř ateistické zemi? Ten zákon, co propasírovala tehdejší vládní koalice prakticky jediným hlasem odsouzeného kriminálníka, jenž byl bezprostředně po vyhlášení rozsudku nad českým národním majetkem (po „hlasování“) přinucen složit poslanecký mandát? Ten zákon, který naplnil hlavně katolické truhlice penězi, jež kléru dle výkladu některých právních autorit ani nikdy nepatřily? A zde už nejde o nějaké drobné! Ajajajaj…

Copak lze ještě zahrnout do juristického obratu „v rozporu s dobrými mravy“? Možná i předvolební mámení voličů na téma již zmíněných „restitucí“. Tehdy politický klon Knížepána a dnešní ministr zahraničí Zaorálek rétořil od kecapultíku, že snad ani ozvučovací techniky nebylo potřebí. Jak prý po volbách s těmi fráterníky strana zatočí! Jak je to nemravné! A jaká je to pro ČSSD priorita! Dobře už tehdy věděl, že jakákoli budoucí koalice „stmelí“ participanty černým, lidoveckým cementem, takže tzv. církevní restituce zůstanou ve své odpudivé podobě „na věčné časy a nikdy jinak“! To snad nebylo v rozporu s dobrými mravy? Ajajajaj.., Tak to snad radši změníme tu Ústavu…

…a s Lidovým diomem je ámen

Někomu by mohlo rovněž připadnout v rozporu s dobrými mravy i zastavení majetku ČSSD do bankovního frcu, aby bylo na „s dobrými mravy“ čistě získaný desátek ztučnělý o vyděračskou „pokutu“, když jeden fialový mafiám vysoudil Lidový dům pro hýčkané potřeby dnešního oranžového papalášstva. Na té nemovitosti přece mají podíl i generace naivních daňových poplatníků a členů strany z dob, kdy sociální demokracie reprezentovala jakýsi sociálně demokratický program.

Také vyhodnocování „odborných“ posudků při ožebračování ostravských horníků v cause OKD je tak jaksi na štíru s dobrými mravy. A jánicjámuzikantský postoj dnešního „přítele“ premiéra v tomto případě v souladu je? Copak by na to asi dnes řekla bašta sociální demokracie na Ostravsku, již o střechu nad hlavou a v řádu pár let i o práci připravil také dnešní strážce „dobrých mravů“ Sobotka?

Kdepak! Takové zneužití dobrých mravů nedopustíme! To raději Rathovi tu almužničku necháme. A změníme Ústavu! A nebo víte, co milí spolukapříci? Zrušíme ty „dobré mravy“. Stejně taková veteš dnes už k ničemu není a zjevně jen brání pokroku!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy

7:51 Vladimír Ustyanovič: Politické střepy

Proběhl rozpočtový summit členských států Evropské unie. Tento summit provázel slušně řečeno chaos, …