Svatopluk Otava: Ukrajinský „parlamentarismus“ v praxi

05.05.2016 8:39 | Zprávy

Divadelní kousek pro obzvlášť naivní návštěvníky sněmovního kabaretu předvedli poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Svatopluk Otava: Ukrajinský „parlamentarismus“ v praxi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o změnách v pořadu 44. schůze poslanecké sněmovny

Režie – Angela Merkel z Divadla hodně velkých forem Brusel, scénář – Bohuslav Sobotka, stipendista tamtéž. Herecké obsazení – volení zástupci lidu napříč politickým spektrem, statisti – nezařazení okolo Tomia Okamury.

Premiéra pro naivy…

Nejnovější komediální produkci tzv. Ukrajinské školy předvedli včera učenliví herci v placených poslaneckých funkcích Parlamentu. „Nečekaně“ se v atmosféře zjitřených emocí podařilo zařadit na program nejbližší schůze našich darmojedů k projednávání bod o referendu možného vystoupení ČR z Evropské unie.

Koaličníci společně s opozičníky sehráli kus, kdy z původního rozhodnutí o projednání onoho bodu se pod vedením dalšího domluveného herce Miholy rychle vrátili k realismu.  Stejným poměrem hlasů, jakým byl bod o referendu přijat, jej zase definitivně z projednávání vyloučili.  Naivní část národa se  právě chystala k nádechu na pochvalné, překvapivé zamručení, avšak představení skončilo ještě dříve, než byl onen nádech přetaven do slyšitelné podoby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Ať platí bohatí!

15:49 Zbyněk Fiala: Ať platí bohatí!

Francouzský státní dluh už má stejnou úrokovou zátěž jako italský.