„Značně zanedbanou budovu hasičské zbrojnice zčásti využívali místní skauti a mladí včelaři, hasiči se totiž v minulosti odstěhovali do nového areálu. Radní schválili, aby ji město vyměnilo za pět stavebních pozemků o zhruba třikrát větší výměře s garážemi, budovami technického zázemí a kancelářemi v areálu technických služeb. Všechny budovy jsou v provozuschopném stavu a jsou využívány společností Rumpold – T, která zabezpečuje pro město provoz bývalých technických služeb. Kromě toho město zřídí ve prospěch Arcibiskupství pražského věcné břemeno právo vstupu a vjezdu na další svůj uzavřený pozemek,“ upozorňuje Jaroslav Bezpalec předseda občanského sdružení Tejňáci.
Podle jeho slov za velkorysostí radnice vůči církvi může stát vliv zástupců KDU-ČSL nejen v zastupitelstvu a radě města, ale i na rozhodujících vedoucích postech městského úřadu nebo společností s majetkovou účastí města. „Nelze přehlédnout okolnosti, že ve společnosti Rumpold - T, kde město vlastní padesátiprocentní podíl je ředitelem bývalý radní a současný vlivný člen KDU- ČSL, v areálu najdeme rovněž sídlo Vltavotýnské teplárenské společnosti, kde je majoritním vlastníkem město a jejímž ředitelem je současný zastupitel a radní města za KDU ČSL. A aby toho nebylo málo, vedoucím Odboru hospodářské správy a školství, který připravuje veškeré majetkové záležitosti, je také zástupce této politické strany, která má v našem městě poměrně silné postavení,“ uzavírá předseda Tejňáků s tím, že bude zajímavé sledovat další vývoj. „Uvidíme, zdali týnským občanům budou v budoucnosti vyvážet popelnice, sekat trávu a odklízet sníh zástupci pražského arcibiskupství, či za touto směnou bude jiná kulišárna,“ poznamenává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva