Znamená to, že vláda přiznává neschopnost kontrolovat trh s alkoholem a fakticky se jeho kontroly vzdává. Vyklízí pole a chce se soustředit jen na boj s těmi, kdo trh zaplavují laciným nekvalitním a někdy i životu nebezpečným ilegálním alkoholem.
Pro tento boj se vzdává podpory nejlepšího potencionálního spojence - výrobců a distributorů legálního, kvalitního alkoholu, kteří na neschopnost minulých vlád v průběhu let dopláceli milionovými ztrátami. Smrtelné pančované ilegální lihoviny nejsou jejich produktem. Prohibice neřeší problém, ale trestá ty, kdo zákony dodržovali a zavírá jejich trh, ne trh ilegální. Tomu prohibice naopak trh otevírá ještě šířeji.
To vše v naději, že stát, který neuměl uhlídat legální trh, bude úspěšnější s kontrolou trhu, ve kterém ilegální lihoviny nemají konkurenci, kontrolovaný alkohol z trhu zmizí.
Ilegální trh ale není možné účinně kontrolovat. To je prokázané zkušenostmi tam, kde prohibice byla, nebo stále je byť jen částečná, jako v zemích severní evropy, i zkušenostmi s úplnou prohibicí jakou máme v příkladu USA v minulém století. Platí i zkušenost s kontrolou drogového trhu - není jediné země na světě, která by drogový trh dokázala zlikvidovat a kde by na nelegálních drogách nevydělával organizovaný zločin.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Haas