Tomáš Haas: Někdo ty Parlamentní listy kontrolovat musí

12.09.2015 10:17 | Zprávy

“Parlamentní listy normálně publikují většinou jen bezobsažné a nevěcné bláboly s gramatickými chybami, které se ani nedají věcně shrnout, protože nemají kromě sprostoty vyvolávání paranoidních emocí insinuacemi a patologickými konspiračními teoriemi vůbec žádný věcný obsah. Nicméně mě zaujalo, že nyní Parlamentní listy publikovaly opravdu rekordně sprostý článek.”

Tomáš Haas: Někdo ty Parlamentní listy kontrolovat musí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Nevím, co motivuje Jana Čulíka k vyhledávání nevěcných blábolů a sprostých článků. Zdá se, podle jeho slov, že se cítí být povolán k tomu, aby “kontroloval” obsah článků publikovaných na  českých webových serverech. 

“Přiznám se, že jsem je začal kontrolovat, protože tam člověk najde ty nejhorší sviňárny a stojí za to s nimi v angličtině seznamovat světovou veřejnost.”

Je to trochu nevděčné, světová veřejnost je s tím, co právě probíhá v Rakousku, Německu, Fracii a jiných evropských zemích, seznámena daleko lépe než čeští občané, a není to proto, že by celý svět četl Parlamentní listy. Jan Čulík usoudil, že je čas, aby světovou veřenost informoval on. A učinil tak článkem, ve kterém se pohoršuje nad tím, že jistý internetový server, Parlamentní listy, informují o tom, že se situace v Maďarsku vymyká kontrole a nádraží Keleti v Budapešti je plné lidí, spacích pytlů, kusů jejich oblečení a odpadků. Věnoval tomu na Britských listech hned dva články, jeden v angličtině, pro světová media a jeden v češtině, aby neošidil české čtenáře.  Ano, Parlamentní listy otiskly článek svého reportéra, který tam byl a, otiskly fotografie pořízené na nádraží Keleti v Budapešti. A není na článku a na fotografiích nic, co by lidskému oku lahodilo. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Kostlivec ze skříně Igora Stříže

11:24 Zdeněk Jemelík: Kostlivec ze skříně Igora Stříže

Posláním spolku Chamurappi z.s. je podpora obhajoby obviněných v případech, u nichž vzniklo podezřen…