Václav Komora: Čtěte Golicyna, tam to všechno bylo

11.06.2014 15:40 | Zprávy

Mnoho lidí je dnes zmateno a vzájemně si kladou otázky, co se to najednou děje s Ruskem a jak je to možné, že jeho představitel Vladimír Putin vystupuje tak agresivně.

Václav Komora: Čtěte Golicyna, tam to všechno bylo
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Avšak pro nemnohé pozorovatele tohoto dění, kteří sledují komentáře J. R. Nyquista, vycházející v překladu v KONZERVATIVNÍCH LISTECH, je odpověď poměrně jasná: není to ani něco převratného, ani něco nového. Je to založeno zejména na rozborech a závěrech uvedených v knihách Anatolije Golicyna, přeběhlíka z KGB s významem „černé labutě“ (vysoce nepravděpodobného, nepředvídaného jevu s velmi zásadními následky – viz N. N. Taleb: Černá labuť, Paseka 2011, popř. David Floryk: O labutích a krocanech, KONZERVATIVNÍ LISTY 12/2011 – pozn. red.). Jelikož je často J. R. Nyquistem citován, je načase podat o jeho práci souhrnnou informaci.

O životě...

Kriticky a nepředpojatě myslících lidí, kteří jsou vůbec schopni si uvědomit co se děje, je málo. Z nich je navíc mnoho odrazeno od úplného pochopení situace právě tím, že Golicynovy knihy nepřečetli. Obě jsou totiž naprosto ostrakizovány. Navíc, jsou k dispozici jen v angličtině a jsou psány těžkým politologickým jazykem. „Nové lži místo starých” (New lies for old) z roku 1984 a „Perestrojkový podvod” (Perestroika deception) z roku 1995 si lze však pořád ještě stáhnout na internetu.

Podle A. Golicyna se jedná o závěrečnou fázi dlouhodobé strategie mezinárodního komunismu. A komunismus ovšem není mrtev, jak je většinovému mínění dlouho namlouváno – existuje fakticky přece nejen u nás doma, ale i v poměrně mnoha dalších zemích. Někde oficiálně vládne, jinde žije jakoby v ústraní a všude po světě bují v různém přestrojení. Putin tedy zjevně postupuje po předurčené cestě k světovládě a šance na jeho úspěch se zatím s uplývajícím časem stále zvyšují. Možná oprávněně si myslí, že má tentokrát lepší plán, než měl Hitler i než měl Stalin. Jeho součastí je dokonalá kamufláž záměrů. Co jiného je přece všeobecná mediální diskreditace šmahem všech teorií, beroucích v potaz fenomén kremelské konspirace? Přitom je to jediná možnost, jak analyzovat tak výlučně konspirativní a podvratné globální hnutí, jakým od svého počátku komunisté trvale jsou. Takže například Golicynova teorie není pro výklad naší dnešní situace uznávána. Byť, jak se zdá, funguje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: konzervativnilisty.cz

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Kde je zakopaný pes

17:30 Jiří Weigl: Kde je zakopaný pes

Jedním z brizantních témat letošních voleb je blížící se zavedení systému obchodování s emisními pov…