Václav Kovalčík: Politické a ekonomické pasti

27.01.2020 20:13

Politické a ekonomické pasti jsou důsledkem nedokonalostí naší legislativy, chyb ministerských úředníků a koneckonců daného ministra, který podepíše, to co by podepsat vůbec neměl.

Václav Kovalčík: Politické a ekonomické pasti
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Mnohdy politické a ekonomické pasti jsou uměle vytvořeny, aby do nich spadl nějaký bílý kůň - třeba i vysoce erudovaný odborník na ministerstvu. Stačí, když jej zradí jeho podřízení, anebo se přímo pomstí.

Značný počet politických a ekonomických pastí má samozřejmě Ministerstvo dopravy, temnou stránku vykazuje i Ministerstvo sociálních věcí a Ministerstvo financí, co se týče porcování medvědů na nevhodných místech.

Do politických a ekonomických pastí padají, jak jsem zmínil, i odborníci, dále ti, kdož si hrají na suverény a frajery, též slušní lidé křehkých povah.

Jedinou záchranou je zákony předělat, ty dobré a osvědčené přejímat třeba ze zahraničí, také se jednoduše vrátit rovněž k osvědčeným normám minulých dob.

Do politických a ekonomických pastí padá i samotný stát, města i obce - mám na mysli četné zbytečné arbitráže a soudní spory.

Za 30 let jsme si tady vybudovali jenom nepořádek, nejistoty a kriminalitu. Politické a ekonomické pasti se tedy prohlubují, vznikají totální propasti.

Jak z toho ven? Již jsem zmínil přejímání domácích i zahraničních osvědčených norem, abychom vysvobodili naší legislativu od totálních paskvilů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Krysa nikdy nečeká do zítra

22:05 Jan Campbell: Krysa nikdy nečeká do zítra

Dostal jsem prosbu vyjádřit se k příspěvku paní Olgy Lomové ze 13. 2.2020 nazvaným Svobodu slova!