Proti tomuto návrhu novely zákona vystoupila iniciativa s názvem Digitální bezpečnost a soukromí, která sepsala petici proti přijetí novely zákona o Vojenském zpravodajství v současném znění. K petici se připojila mimo jiné také například Česká pirátská strana.
Je třeba znova zdůraznit, co už jsme na stránkách serveru Vaše věc několikrát psali. Pokud bude novela zákona o Vojenském zpravodajství schválená v současném znění, které zatím lehce proplouvá legislativním procesem, bude ministerstvo obrany, resp. tedy Vojenské zpravodajství, moci, pod „záminkou“ kybernetické obrany, v podstatě neomezeně sledovat veškerou internetovou komunikaci v zemi a také ji upravovat a blokovat. Sledovat emaily internetových uživatelů, mapovat naše aktivity na sociálních, sledovat, na které stránky se díváme atd. atd.
Vojenská rozvědka by, jak je uvedeno výše, získala obrovské pravomoci, ale zároveň nad ní není zákonem stanovena dostatečná kontrola. Vojenská rozvědka by se tedy celkem lehce mohla vedle moci zákonodárné, výkonné a soudní stát další mocí ve státě…Tou nejdůležitější, protože vševedoucí.....

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV