Zatímco v České republice se před týdnem také z oken mnoha radnic českých měst vyvěšovaly „vlajky pro Tibet“ a zatímco cesty českých politiků do Číny a čínských politiků do České republiky jsou v posledních letech provázeny hlasitým pískotem části českého publika (vedeného stranami tradiční české pravice, TOP 09 a ODS), představitelé ostatních zemí se snaží využívat potenciálu, který obrovský čínský trh nabízí.
Naposledy navštívil Čínu saúdský král Salmán, který při měsíční cestě po Asii, v rámci které chce propagovat investiční příležitosti v Číně (a to včetně prodeje podílu saúdské státní ropné společnosti Aramco).
„Čína a islámské země se dlouhou dobu vzájemně respektují a spolupracují způsobem výhodným pro obě strany. Vytvořily model mírového soužití rozdílných kultur,“ uvedl při setkání s králem čínský prezident Si Ťin-pching.
Také Saúdská Arábie, zřejmě největší muslimský přítel Američanů, si je tedy vědoma ekonomického významu Číny a potenciálu obchodu s Čínou. Stejně tak jako si této důležitosti jsou vědomy například nejvýznamnější státy Evropské unie, Německo, Francie a Velká Británie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV