Viliam Buchert: Populistická hesla a nesmyslné fráze. Vpravo i vlevo

10.09.2013 19:49

Ostrá kampaň před říjnovými předčasnými volbami začala. Jak se dalo očekávat, zavalila nás lavina populistických a nereálných slibů. Mistrem světa je v tom opět ČSSD. Případně jsou potenciálním voličům sdělovány nesmyslné fráze, že vše někdo zlepší (Babiš a lidovci). Návod pro voliče, koho volit, nikterý žádný.

Viliam Buchert: Populistická hesla a nesmyslné fráze. Vpravo i vlevo
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert
reklama

ODS odstartovala jakoby anonymně a nepovedeně kampaň s billboardy, na kterých nám sděluje, že „volím pravici“. A? Pro koho takové sdělení vlastně je? Koho má přesvědčit? Pokud občanští demokraté ještě nasadí avizované „omluvy“, výsledek bude tristní.

Pro TOP 09 zase spadl z nebe Miloš Zeman, se kterým byl rozehrán souboj o podobu demokracie v zemi. Že si prezident ohýbá ústavu, jak se mu právě hodí (Václav Havel a Václav Klaus to dělali ostatně také), je věc spíše očekávaná a nic na tom nezmění žádný výsledek říjnového hlasování. Zemana, pokud se nic zvláštního v jeho případě neodehraje, budeme mít na Pražském hradě až do roku 2018, přežije tedy dokonce i další volební období nové sněmovny. To zde bude probíhat boj o demokracii podobným způsobem ještě pět let? S tím si ani topka dlouhodobě nevystačí.

Z lidoveckých plakátů se podivně na občany usmívá předseda Pavel Bělobrádek a Zuzana Roithová a asistuje jim u toho slunečnice. Tvrdí, že „Dáme zemi do pořádku“. Paní Roithová zcela jistě, když ani nekandiduje.

Andrej Babiš zase se svým ANO slibuje, že bude zemi vést jako svoje firmy. Jen aby si pak probůh od nás nepůjčoval miliardy jako od bank. A jeho vysoce postavení zaměstnanci by mohli vyprávět, jak se k nim někdy obhrouble chová. Jsou to způsoby, které politickou kulturu v Česku rozhodně nepozvednou, takže za „politickou firmu“ děkujeme.

Zemanovcům dělá kampaň zase pouze Zeman, i když tvrdí, že v tom nic nedělá.

Kampaň bude nudná, programy neříkají nic nového a zásadního a část veřejnosti, která tolik touží po změně, bude do roka a do dne (v případě Pražského hradu do dna) opět zklamána.

Vyšlo na serveru pravybreh.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pravybreh.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Vznikla nová dvojkoalice s názvem HAM - BA

12:52 Miroslav Macek: Vznikla nová dvojkoalice s názvem HAM - BA

Čtvrteční glosy Miroslava Macka