Viliam Buchert: Vedení ODS končí, ale strana nepochopila, že potřebuje zcela čerstvé lidi

28.10.2013 9:56 | Zprávy
autor: pravybreh.cz

Katastrofální výsledek ODS v předčasných volbách neprobral kdysi největší stranu z letargie. Občanští demokraté vůbec nepochopili vzkaz od voličů – že mají zvolit nové vedení, které připraví stranu na další volby. Váhání a spekulace ji nepomohou.

Viliam Buchert: Vedení ODS končí, ale strana nepochopila, že potřebuje zcela čerstvé lidi
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert

Kongres ODS byl svolán na 17. či na 24. ledna příštího roku. Do té doby bude vést stranu pořád duo Martin Kuba (ten se nedostal ani do sněmovny, takže bude mimo dění) a Miroslava Němcová. Je to špatná varianta. Modří ptáci (dnes už jen ptáčci) potřebují rychlou a razantní změnu. Při vší úctě k paní Němcové, ona není člověkem, který stranu probere k životu. Jenže bývalá předsedkyně sněmovny chce být jen předsedkyní, ostatní nebere. Pokud má ještě sehrát nějakou roli v české politice, měla by se spokojit s nějakým místem v orgánech Poslanecké sněmovny. Bohužel situace silně připomíná dobu, kdy o předsednictví bojovali Mirek Topolánek s Pavlem Bémem, ani jedna z těchto možností nebyla nakonec správná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Jsem bloger a kdo je víc?

14:33 Zdeněk Jemelík: Jsem bloger a kdo je víc?

Nadpis článku je parafrází hesla „jsem horník a kdo je víc?“, které se kdysi ucházelo o mou pozornos…