Vladimír Ustyanovič: Dobří Piráti - extrémní protimluv

24.05.2019 21:24

Podíváme-li se na Wikipedii na pojem pirát, objeví se nám výsledek "pirát je lupič, respektive námořní lupič. Piráti přepadají lodě, ale loupí i na pobřeží". Můžeme to vnímat jako přístup či určitý styl života, proto si kladu otázku, proč by novodobí piráti s velkým P měli změnit způsob získávání bohatství a dělat to jinak než jejich předchůdci.

Vladimír Ustyanovič: Dobří Piráti - extrémní protimluv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

První způsob "když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou" nám dokazovali jejich historičtí předkové. Marxističtí představitelé v následném období prezentovali kultivovanější přístup, který jsme nazývali takzvaným papalášským přístupem.Podstata toho stylu bylo zneužíváním moci cestou represivních složek státu, což mělo vybudit u lidí strach.

Naši novodobí Piráti se pravděpodobně shlédli v této bývalé partě a začali využívat požitků, které se jim naskýtají. Chovají se, jako by byli utržení z řetězu. Jedním z příkladů je cesta "do lůna sexu" na Tchajwan cca za 750 000,-. Pojali to asi jako poděkování Pražanů za svou náročnou práci. Účastníci zájezdu měli docela nesourodé obsazení. Například poslanec Michálek plus jeho lepá děva, dále primátor Hřib v doprovodu manželky. Na dotaz médií, kdo ten výlet platil a co bylo cílem cesty údajně sdělili, že domluvili přímou linku z Tchajwanu do Prahy. Tato odpověď byla hodna žáka páté třídy pomocné školy, protože i absolutní neznalec si je vědom, že se tyto smlouvy řeší na vládní úrovni včetně dopravce, kterým je Český Aeroholding a ministerstvo dopravy.

Další podlou ukázkou je jednání bývalého náměstka ministerstva financí Lukáše Wagenknechta, současného senátora za Piráty, který průběžně poskytoval interní informace z ministerstva financí do Bruselu a jak jsme byli informováni z médií, tyto informace byly často zavádějící. Ptám se, nemají Piráti jiné téma než anti Babiš stejně jako pražský septik?

Další pirátský Brettschneider - ostravský zastupitel JUDr. Jansa, přemlouval prodavačky (provozovatelky kavárny) v dětském parku ve Vítkovicích, aby mu prodaly láhev vína. Tyto dámy mu vysvětlovaly, že prodávají jen "rozlévané", ale po jeho naléhání mu vyhověly a on je v tu chvíli udal s tím, že porušily nájemní smlouvu.

Další gól do vlastní branky si dali Piráti prostřednictvím podplukovníka Jana Šmída z Národní centrály proti organizovanému zločinu, který spolupracuje s Piráty a sedí za ně i v děčínském zastupitelstvu, jako nestraník. Pan Šmída, který se zabývá vyšetřováním finanční kriminality, to určitě dělá zadarmo a ze stranického přesvědčení jako ideolog marxistické pirátské buňky. Poznámka autora: příslušník policie nesmí být členem poltické strany ani vykonávat činnost v její prospěch.

Zlatým hřebem pirátské demagogie o transparentnosti zveřejňování smluv, kdo s kým, proti komu a hlavně proti všem, bylo hlasování pražského zastupitelstva v tajné volbě, jako jediné za poslední desítky let. Transparentní primátor Hřib porušil zásady transparentnosti a nechal takto tajně hlasovat ohledně námětu výstavby metra D. Zřejmě mu hnědka zbarvila trenky, protože bylo dlouholetou tradicí hlavního města Prahy hlasovat veřejně. Věřím, že mnozí z představitelů Pirátů mají vysoký inteligenční, potažmo intelektuální potenciál, ale připadá mi, že morální deficit nabývá rychlosti blížící se rychlosti volného pádu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…