Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - děkuji, pane premiére Babiši

26.03.2020 7:55

Pandemická krize zaplavila celou Evropu a Spojené státy. Můžeme říci, že se státy ocitly ve válečném stavu s neuchopitelným nepřítelem. Adolfa Merkelová si na tržišti kupuje zeleninu, nějaká rouška jí nic neříká, ostatně jako většině Němců. Čeští pracovníci v Německu sklidili za roušky posměch, protože árijská rasa je odolnější než nádeníci z východu.

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - děkuji, pane premiére Babiši
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš ve vysílání ČT24.

Naše vláda pod vedením premiéra Babiše promptně reaguje a schvaluje jedno opatření za druhým, k záchraně lidí a ekonomiky. Nyní bych řekl, že můžeme být rádi, že máme premiéra, který řídí stát jako firmu. Vláda vydává desítky rozhodnutí během několika dnů a nebudu zmiňovat marginálie, zda důchodci mají nakupovat v 10 nebo v 9 hodin. Podstatné je, že je to široce týmová práce. Dovedu si živě představit, jak by bývalý premiér Bohuslav Sobotka, který se nikdy v životě nepotkal s prací a reálným životem a přeskočil ze školy do poslanecké lavice, běžel se svým servilním výrazem za Adolfou Merkelovou s dotazem, co má dělat nebo co mu poradí. Už vidím, jak mu řekne, samozřejmě přes tlumočníka protože Bohoušek nevládne žádným jazykem ani češtinou, Bohoušku, buď v klidu, my to zvládneme, jen se musíme poradit. A Bohoušek jako rektální alpinista bude pendlovat každý druhý – třetí den do Německa nebo do Bruselu.

Premiér Babiš se se svým týmem choval jako velitel vojska, kterému je jasné, že situace určuje taktiku, nikoliv naopak. Babišův tým se projevuje velkou pracovitostí, enormním nasazením a vlastenectvím. Mimořádné situace vyžadují mimořádná opatření. V tu chvíli se zároveň prezentují v mediálním prostoru politici, které bychom mohli nazvat duševními naháči.

Podle hesla „Zážitek nemusí být pozitivní, stačí, když je silný“ bylo vystoupení Miroslava Kalouska na ČT24. Ve sněmovně měli jeho kolegové strach, protože měl problém s dýcháním. Bohužel, to se těžkým alkoholikům stává. To se projevilo i na televizní obrazovce. Nejen že mu padala rouška a vázla artikulace, opakoval se pořád dokola, jak jsme to vídali u Bohuslava Sobotky, který měl naučenou frazeologii funkcionáře SSM a v životě přečetl pouze dvě knihy, a to Timur a jeho parta a druhou jak správně podnikat. Zlatým hřebem bylo prohlášení Miroslava Kalouska „Pusťte mě na finance na 8 hodin, najdu 40 miliard pro živnostníky“. Nevím, zda by Kalousek chtěl nakoupit padáky, s čímž má určitou zkušenost, ale jedno je jisté, že určitě pobavil diváky. Miroslavu Kalouskovi se nedivím, že vypadá nešťastně, protože mít za šéfa strany Pekařovou Adamovou s rukama potetovanýma arabskými jmény, to by nevydržel bez dávky jakékoliv návykové látky žádný inteligentní člověk, což Miroslav Kalousek určitě je.

Souhlasím s názorem bývalého ministra Bašty, že od začátku pandemie se Evropská unie projevuje jako zbytečná instituce, dokonce spíše zdraví a životům občanů nebezpečná. Nadějí jsou národní státy. Příklad pomoci: prezident Putin volal italskému preimérovi Contemu a prohlásil, že Ruská federace je připravena Itálii pomoci v boji s koronavirem. Ministerstvo obrany Ruské federace vyslalo do Itálie osm mobilních brigád vojenských virologů a zdravotníků, včetně zdravotnického materiálu. Nejsou to jen kecy, jaké slýcháváme z Bruselu.

Musím se ztotožnit s výrokem profesora Milana Zeleného, který prohlásil, oploťte Evropskou unii a začněte budovat ekonomiku od regionů a malých firem. Globalizace přináší zisk nadnárodním korporacím a likviduje státní ekonomiky, to je můj názor.

K současnému dění: Američané zablokovali všechny sloty (odletová okna) na čínských letištích. Jejich vládní speciály, carga, odvážejí zdravotnické pomůcky v hodnotách miliard dolarů. Naštěstí díky prezidentu Zemanovi, ministru Hamáčkovi, Jaroslavu Tvrdíkovi máme garantované zdravotnické prostředky z Číny pro naše zdravotnictví.

Co na to Fischer? Navrhoval senátu k projednání bod o tom, že vyžadování pomoci z Číny je vlastizrada. Tak jsem přesvědčen, že se přihlásil do soutěže o největšího idiota Visegrádské čtyřky, protože v Číně už nakládají Trumpovi lidé. Proto navrhuji, že by měl vyhlásit sankce Spojeným státům a jako kolébce demokracie jim vyhlásit bojkot tím, že vyhodí svůj telefon Apple a koupí si Huawei.

Poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský je přesvědčen o tom, že jsou na něj nasazeni ruští trollové. Má strach o svůj život. Takže, pane Zdechovský, klidně s nimi mluvte, ale pokud vám budou odpovídat, vyhledejte psychiatrické vyšetření.

Evropský parlament i Evropská komise jsou, až na pár výjimek, partou směšných figurek a darmožroutů, které nikdo z národních států nebere vážně, jednotlivé státy a jejich strany se těchto lidí zbavili pro jejich absolutní neschopnost, opakuji, čest pár výjimkám. Evropská unie, zejména eurozóna, je postižena vlastní úřednickou pandemií a tato pandemicko-ekonomická krize prokazuje nevyhnutelnost jejího rozpadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice proti plánované vojenské eskalaci armád NATO proti Ruské federaci

21:37 Petice proti plánované vojenské eskalaci armád NATO proti Ruské federaci

Žádáme, aby vláda a Parlament ČR neposkytovaly české vojsko spojeneckému paktu NATO v otázce Ukrajin…