Vojtěch Adam: Absurdistán

18.10.2012 17:07 | Zprávy

Tak máme po volbách do krajských samospráv. Zase všechno špatně?

Vojtěch Adam: Absurdistán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Sledovat hysterický pokřik některých médií je pozoruhodné. Naprosto poslední, o co tu jde, je respekt z dodržování pravidel demokracie. V roce 1989 se volalo po svobodných demokratických volbách jako po základním pilíři demokracie. Naši občané, kteří využili svého volebního práva, minulý týden nějakým způsobem rozdali v krajích karty. A najednou je řev a strašení "rudým" nebezpečím. Ano, z voleb vyšla Komunistická strana Čech a Moravy jako druhá nejsilnější. A směšné jsou všelijaké politologické analýzy typu kdo volil a kdo zůstal doma, komu prospěla či neprospěla volební účast taková, jaká byla. A ejhle, ona se nijak nelišila od předcházejících krajských voleb. A komentáře poražených na téma, že se jedná o porážku všech demokratických stran jsou více než komické. V žádném případě se o porážku demokratických stran nejedná. Jedná se o to, že prohrála zcela absurdní korupční protilidová politika  ODS a TOP 09. Občané a voliči totiž v tom marasmu žijí a hledají východiska.

Volby jsou od toho, aby lidé volili a tak se také stalo, Tak to, prosím, respektujte. Jedině tak prokážete, že jste skuteční demokraté a demokratická objektivní média. Pokud ne, máte nakročeno k další totalitě, jejíž barvu se ani neodvažuji odhadnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…