Vojtěch Adam: Absurdistán

18.10.2012 17:07 | Zprávy

Tak máme po volbách do krajských samospráv. Zase všechno špatně?

Vojtěch Adam: Absurdistán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Sledovat hysterický pokřik některých médií je pozoruhodné. Naprosto poslední, o co tu jde, je respekt z dodržování pravidel demokracie. V roce 1989 se volalo po svobodných demokratických volbách jako po základním pilíři demokracie. Naši občané, kteří využili svého volebního práva, minulý týden nějakým způsobem rozdali v krajích karty. A najednou je řev a strašení "rudým" nebezpečím. Ano, z voleb vyšla Komunistická strana Čech a Moravy jako druhá nejsilnější. A směšné jsou všelijaké politologické analýzy typu kdo volil a kdo zůstal doma, komu prospěla či neprospěla volební účast taková, jaká byla. A ejhle, ona se nijak nelišila od předcházejících krajských voleb. A komentáře poražených na téma, že se jedná o porážku všech demokratických stran jsou více než komické. V žádném případě se o porážku demokratických stran nejedná. Jedná se o to, že prohrála zcela absurdní korupční protilidová politika  ODS a TOP 09. Občané a voliči totiž v tom marasmu žijí a hledají východiska.

Volby jsou od toho, aby lidé volili a tak se také stalo, Tak to, prosím, respektujte. Jedině tak prokážete, že jste skuteční demokraté a demokratická objektivní média. Pokud ne, máte nakročeno k další totalitě, jejíž barvu se ani neodvažuji odhadnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…