Vojtěch Merunka: Otevřený dopis k článku profesora Pulce

22.12.2016 12:17

Otevřený dopis k článku profesora Radima Pulce, zveřejnému na blogu Mladé fronty Dnes

Vojtěch Merunka: Otevřený dopis k článku profesora Pulce
Foto: pixabay.com
Popisek: Média - ilustrační foto
reklama

Spectabilis pane rektore,
Vážený vladyko Rastislave,
Vážení členové akademického senátu a akademické obce Prešovské univerzity,
Vážený pane předsedo církevního soudu PCŠZS,

Oznamuji Vám, že pan profesor Radim Pulec (bývalý metropolita pravoslavné církve Christoforos alias Kryštof) zveřejnil na blogu Mladé fronty svůj rozhovor s anonymem uvedeným jako Jiří K., ve kterém sám sebe vykresluje jako nejvyšší mravní i vědeckou autoritu opírající se o profesorský titul z Prešova a o mně hovoří nedůstojným způsobem. Je to tento blog, prosím přečtěte si ho až do konce, protože to je zajímavé čtení, kde se autoři textu zamotávají do vlastní argumentace a mluví také o stamiliónových částkách na pozadí mocenského boje uvnitř místní pravoslavné církve (ZDE).

Vědecká činnost pana profesora Pulce je mi dobře známá a protože Bohu díky žijeme v 21. století, tak si lze snadno jeho údajně vědecké publikace vyhledat ve veřejných databázích. Proto mohu jen zopakovat svoje starší prohlášení, které zřejmě popudilo poskoky pana profesora k napsání blogu, že jeho odborná činnost je slušně řečeno: mizivá. Je mi také známo, že skutečnými autory jeho některých textů v profesorském řízení deklarovaných jako údajné vědecké publikace jsou různé ženy z okruhu jeho obdivovatelek. Jeho zahraniční doktoráty, kterými se pan profesor Pulec také chlubí, jsou ve skutečnosti čestné doktoráty z několika regionálních pravoslavných vysokých škol (např. v Bulharsku), které tyto školy obvykle udělují představitelům zahraničních církví jen za návštěvu u nich.

Morální autorita pana profesora Pulce je rovněž pochybná, protože od roku 2013 není ve výkonné funkci primase pravoslavné církve a měl dost času na očištění své církve a vyvrácení obvinění o nemanželském styku a zplození nemanželských dětí, jejich jména již byla zveřejněna. Místo toho se obklopil skupinkou svých věrných pod vedením falešného profesora Sergeje Komkova, občana Ruské federace, odkud trvale prostřednictvím internetových článků pana Komkova útočí nejen na místní československou pravoslavnou církev, ale i na ruskou církev, cařihradský Ekumenický patriarchát a další osoby. Odborné kvality pana Komkova stejně jako pana Pulce lze také snadno odhalit. Jedná se o podvodníka, který o sobě tvrdí, že je mimo jiné expertem ruské Dumy pro vzdělávání a Ruské akademie věd.

Vaše eminence vážený vladyko Rastislave a vážený pane doktore Krupico,

podávám tímto dopisem stížnost na dlouhodobé chování pana profesora Pulce k církevnímu soudu Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.

Nejde jen o moji osobu, ale také o Vás, vážený vladyko Rastislave. Svědčím, že v minulosti, kdy jsem panu Pulcovi sloužil, jsem z jeho úst slyšel říkat stejná velmi sugestivní slova o bezbožnosti a zvrácenosti, která on nyní říká o mně, také o Vaší osobě a také o panu arcibiskupovi Jiřím Stránském. Byl jsem také osobně přítomen spiknutí pana Pulce, kdy v Athénách s pomocí pana Nikolaje Ladase (pravoslavný kněz zaměstnaný na Athénském arcibiskupství) obstarával kompromitující materiály na pana arcibiskupa Jiřího Stránského, které měly dokázat jeho údajnou homosexualitu. Kopie obou kompromitujících materiálů přikládám.