Výzva: Požadujeme důsledné vyšetření otravy Bečvy

22.11.2020 13:47 | Zprávy
autor: PV

My, níže podepsaní, vyzýváme vládu, poslance a senátory, aby se zasadili o řádné vyšetření a objasnění katastrofální otravy řeky Bečvy kyanidem, ke které došlo 20. září 2020, aby se zasadili o jednoznačné označení viníků a jejich pohnání k zodpovědnosti.

Výzva: Požadujeme důsledné vyšetření otravy Bečvy
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Vyzýváme, aby byla veřejnost ze strany Ministerstva životního prostředí ČR pravdivě a transparentně informována o konkrétních krocích, které byly ze strany MŽP, České inspekce životního prostředí a dalších příslušných orgánů provedeny v těch organizacích, jež lokálně spadají do oblasti možných viníků. A to jak po stránce kontroly vzhledem k havárii, tak i dlouhodobé kontroly nakládání s jedy.

Jsme si vědomi, že tato ekologická katastrofa není jediným únikem jedů do životního prostředí, jakkoli je v posledních dnech nejviditelnější.

Žádáme proto vládu, poslance a senátory, aby neprodleně započali debatu o změnách zákonů takovým způsobem, který by znemožnil zatajení úniků jedů do životního prostředí. Jde zejména o:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Kateřina​ Stojanová byl položen dotaz

Vy jste pro zrušení imunity?

Navrhnete to? Debata o zrušení je podle mě k ničemu, přeci každému je jasné, že není spravedlivé, aby politici jako jediní byli takto chráněni. To pak není ani žádná rovnost před zákonem a stejná práva pro všechny. A není to snad v ústavě, že jsou si všichni rovni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

12:16 Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

Žijeme ve velmi dynamické, pro mnohé až chaotické době. Často skloňovaným se stal moderní obrat info…