Yekta Uzunoglu: Válka zpravodajců

30.03.2017 11:12 | Zprávy

Válka zpravodajců je věcný boj. Stále zpravodajci nějakých států či říší bojovali proti jiným. Po skončení druhé světové války a po polarizaci světa jsme znali hlavně válku zpravodajců zemí NATO se zeměmi Varšavské smlouvy, kdy často zpravodajci "západu" porušili i zákony svých zemí ve jménu svaté války proti největšímu zlu, to jest proti komunismu.

Yekta Uzunoglu: Válka zpravodajců
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Doktor Yekta Uzunoglu, velký bojovník za práva Kurdů.

Měli větší moc a možnosti, než jim zákony dovolovali. K těm zemím, kde byly demokratické zákony často pošlapávány, patřila Německá spolková republika a to především proto, že Německo bylo rozděleno právě komunismem a ta traumata dávala zpravodajcům větší moc, než zákony dovolovaly.

Tehdy v té dvojitě hluboce traumatizované zemi, jako tomu bylo ve SRN (první trauma byla hitlerovská éra a následně prohra války a druhá, rozdělení mezi NATO a Varšavskou smlouvou) tolerované všechno, co mohlo posílit boj proti komunismu. Bylo potlačeno vše, co bylo kritické, to jest i kritičtí demokraté byli velice sofistikovaně potlačeni.

Ze svého působení v 80. tých letech v tehdejším hlavním městě Německé spolkové republiky v Bonnu vím, jak po vojenském puči  12.09.1980 začali přicházet do SRN vojenským režimem v Turecku zaslaní islámští "duchovní", jak je německé úřady přijali a umístili do různých škol jako učitele islámu. Konkrétně si vzpomínám, jak jsme jako demokraté protestovali, psali kritické články proti příchodu již tehdy známého islámského radikálního "duchovního" KAPLANA. Kaplan řadu let působil v Kolíně nad Rýnem, kde dostával kde jakou podporu ke své "svaté" činnosti. Nyní je z tehdejšího jednoho Kaplana obrovská radikální islamistická organizace vedená jeho potomky. Kdokoliv kdo přicházel z Afganistánu, měl okamžitě podporu Německa a tak i jejich organizace. Ve stejné době těm, kterým se nějak zázračně podařilo dostat z Turecka, nějakému kurdskému demokratovi se podařilo utéct před krvežíznivým vojenským režimem z Turecka do Německa, často nedostal ani politicky azyl a musel řadu let vést soudní spor s německou vládou kvůli statusu prachobyčejného uprchlíka...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

bezpečnost , islám , názory , Německo , válka , Turecko , Uzunoglu

autor: PV

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard

Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…