Na přístupu k jednotlivým případům lze vystopovat farizejství představitelů politických pseudoelit.
Jistě by se dalo nalézt dost ukázek farizejství v „protikorupčním“ hřímání poslance Davida Ratha, nakonec přistiženého při kouzelné přeměně vína na bankovky. Ale nejen to. Například v případu „kauzy CASA“ (trestní stíhání místopředsedkyně Sněmovny Vlasty Parkanové) je viditelných vícero jeho projevů.
Obecně se odsuzuje jakékoli korupční jednání. Veřejnost se často domnívá, že jeho nástrojem jsou úplatky či výměnný obchod s výhodami. Neuvědomuje si, že vedle toho jím mohou být mocenské nástroje, jako nátlak a zastrašování orgánů činných v trestním řízení vlivnými osobami. V tomto ohledu předseda vlády a ministr financí jednají korupčně, snažíce se působit na policii veřejně pronášenými neodpovědnými výroky o plukovnících a podplukovnících, usilujících o ovlivnění složení politické reprezentace, a o náběhu České republiky k policejnímu státu, či dokonce přímým telefonickým nátlakem. Usvědčují se tak z pokrytectví v přístupu ke korupci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz