Zdeněk Koudelka: Prezident má svobodu slova, ne bobříka mlčení

24.05.2013 14:46 | Zprávy

Po veřejném nesouhlasu prezident republiky Miloše Zemana s vystupováním Martina C. Putny, jakož i dříve po inauguračním projevu prezidenta republiky Miloše Zemana o některých novinářích se vyrojily názory, že jde o útok na svobodu vyjadřování a slova.

Zdeněk Koudelka: Prezident má svobodu slova, ne bobříka mlčení
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce

Ale prezident má též svobodu slova, ne bobříka mlčení. Svobodní ve svých projevech byli i prezidenti Václav Havel a Václav Klaus, byť se to mnohým nelíbilo.

Svobodu slova mají novináři, ale svobodu slova mají i jiní, když hodnotí jejich práci. Vždyť jak lze hodnotit, když Václav Moravec v České televizi vypouští lež, že Kroměříž je ve volebním kraji Jihomoravském, když je v kraji Zlínském.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vy pořád mluvíte o svobodě slova a politickém procesu

Ale když to, co tvrdíte vy nebo máte na plakátech řekne někdo jiný, jde před soud. A co vím, někteří za to dostali i tresty. Kde je rovnost a spravedlnost? Zastali jste se nějak těch, co za svůj názor, kterým prezentovali třeba i vaše názory, byli potrestáni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jana Šťastná: 15. březen 1939 – den, na který nesmíme zapomenout

10:28 Jana Šťastná: 15. březen 1939 – den, na který nesmíme zapomenout

Když 15. března 1939 v šest hodin ráno překročilo 350 000 německých vojáků hranice Československa, s…