Zdeněk Lanz: Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?

13.11.2017 16:00 | Zprávy

V pondělí 13. listopadu 2017 uběhlo již pět měsíců ode dne, kdy Institut Václava Klause vydal „Prohlášení Václava Klause a IVK“ k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou.

Zdeněk Lanz: Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Prohlášení (ZDE) sestává pouze ze šesti bodů. Přesto je v něm vyjádřeno vše podstatné, co lze o současných vztazích České republiky a Evropské unie říct.

Hned v prvním bodě je obsaženo to nejdůležitější: „ Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.“

Prohlášení končí bodem šest, v němž autoři vyvozují ze současné situace, jak sami uvádějí, jediný možný a také jediný nutný závěr: nastal čas připravovat odchod naší země z Evropské unie.

Tehdy jsem k Prohlášení Václava Klause a IVK napsal tento komentář:

Ano, není jiné cesty.
Je načase našim diktátorským partnerům v EU říct:
„Po dlouhých desetiletích „komunismu“ jsme v listopadu 1989 s nadšením a očekáváním začali budovat demokratickou společnost. Jedinou alternativu ke zprofanované RVHP a k „přebírání“ všeho sovětského jsme logicky viděli ve spolupráci s vámi, s demokratickými zeměmi Evropy.
Představovali jsme si ale všestranně výhodnou spolupráci samostatných, suverénní, národních států. Na demokratických a spravedlivých principech.
A tak jsme si v referendu odhlasovali vstup do Evropské unie. Ale v tom „porevolučním“ nadšení jsme si mnozí nevšimli, že zatímco my se snažíme se socialismem vypořádat, vaše státní zřízení včetně toho unijního k socialismu mílovými kroky spějí.
Vy jste to možná ani nezaznamenali, ale my, co socialismus zažili na vlastní kůži, jsme na tyhle věci asi trochu citlivější.
S rostoucími obavami jsme sledovali „přísun“ unijní byrokracie a stupňujících se nesmyslů v unijních směrnicích, které jsme se zavázali implementovat do našeho právního řádu. Ztráta naší samostatnosti, zejména po přijetí Lisabonské smlouvy, začala nabírat konkrétní obrysy. Rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót – to už je ale „silná káva“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

15:16 Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

„Česká republika bude nadále soběstačná v produkci základních obilovin. Jejich úroda však bude letos…