Bárta: Může se zastřelit 27 dětí a učitelů i v ČR?

16.12.2012 12:11 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Dnes jsem četl několik komentářů k tragédii v USA. Nutno je zasadit do kontextu a připomenout, že žijeme v takzvané informační společnosti a přesto nebo snad právě proto reakce veřejnosti pod tlakem médií je často zkratkovitá a nebojím se i říci dokonce pitomá.

Bárta: Může se zastřelit 27 dětí a učitelů i v ČR?
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Jako zásadní fakt se uvádí, že žák tak učinil legálně drženou zbraní své matky, což pochopitelně dráždí veřejnost a ta žádá řešení nebo alespoň dobrou zprávu v naději, že to, co se nedávno stalo v Norsku a nyní již po několikáté v USA, se dít už nebude.

A tak nyní ve Spojených státech, kde připadá 88 zbraní na 100 obyvatel, opět zaznívají hesla: zrušme legální držení střelných zbraní. Podle mého názoru, i kdyby USA zakázaly držení střelných zbraní, problém se tím nevyřeší. Naopak bez ohledu na několikanásobně menší množství zbraní v ČR se to samé, co se stalo v USA, může stát i u nás.

V tomto týdnu byl odsouzen Čech, který doma stovkou ran probodl svou matku a babičku, následně vyběhl na balkon a křičel, že je dítě satana a ať žije Hitler. Pak vyskočil z okna, kde na něj čekala policejní hlídka. U soudu zaznělo, že odsouzený muž propadl drogám a počítačovým hrám. Probodl matku i babičku mnoha ranami, aniž by věděl, zda je to fikce počítačové hry nebo realita.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.