Bárta (VV): ČR potřebuje sebevědomou ekonomickou politiku

22.07.2012 20:12 | Zprávy

Vláda ČR potvrzuje svůj závazek vůči společnosti ŠKODA AUTO a schvaluje dotaci na infrastrukturní projekty spojené s její činnosti ve výši 484 milionů Kč.

Bárta (VV): ČR potřebuje sebevědomou ekonomickou politiku
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

Spolu s prostředky města Vrchlabí a Královéhradeckého kraje tak tato společnost získá nepřímou podporu ve výši 606 milionů korun. Peníze budou investovány zejména do výstavby odpovídající dopravní infrastruktury a jejích vydání je podmíněno 4 miliardovou investici příslušné automobilky do její výroby. Tento krok vlády je ze strategického hlediska zcela správný.

ŠKODA AUTO je světově úspěšnou společnosti a opravdovým tahounem národního hospodářství. Bylo by hlouposti hraničící se zločinem nepodpořit tuto společnost v dalším rozšíření její výroby na území ČR. Bohužel se v posledních létech stává dlouhodobým a objektivním trendem přesun výrob automobilů na východ, do Asie. Strategickým cílem každé české vlády by mělo být přilákání a udržení co největšího počtu automobilových výrobců na našem území. Prohra v tomto souboji v prostředí současné drsné globální konkurence by pro naši ekonomiku znamenala nepředstavitelnou ránu.

Proto je tato podpora výrobce s pomoci výstavby odpovídající infrastruktury pro jeho činnost logickým a zcela správným krokem. Ovšem kromě současné situace je třeba také řešit také i budoucnost: naše hospodářství nutně potřebuje co nejširší paletu moderního technologického podnikání, jež v budoucnosti zajistí jeho konkurenceschopnost. Ano, zodpovědná strategická politika v tomto sektoru ekonomiky přinese své první znatelné plody zhruba až za pět let své důsledné realizace, ovšem uvědomme si, že kdyby s ní někdo začal v bezoblačných létech 2004, 2005, 2006, tak bychom dnes již zřejmě nemuseli čelit hospodářskému propadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vitbarta.cz

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): To není rozpočet, pane Stanjuro, ale recept na ožebračení

22:14 Schillerová (ANO): To není rozpočet, pane Stanjuro, ale recept na ožebračení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu Fialovy vlády.