Bárta (VV): Portál iHNED.cz se zachoval čestně, Peake toto slovo už nezná

23.02.2013 15:22 | Zprávy
autor: Vít Bárta

V pondělí jsem na svých stránkách jako první informoval, že v dozorčí radě pivovaru Budvar byl vyměněn místopředseda VV Jiří Lexa a místo něj nastoupil Pavel Kotrba, asistent Karolíny Peake. Všechna čest Jiřímu Lexovi, který svojí práci v Budějovickém Budvaru odváděl bezplatně bezvadně. Hold je zapotřebí dále vzdát i portálu Ihned.cz, který tuto informaci bez citace z mého webu převzal, následně se však za necitování omluvil.

Bárta (VV): Portál iHNED.cz se zachoval čestně, Peake toto slovo už nezná
Foto: Věci veřejné
Popisek: Vít Bárta na volební konferenci Věcí veřejných

Komu nepatří hold je Karolína Peake a lidem jí obklopující. Zatímco Jiří Lexa je zkušený podnikatel a známý jihočeský regionální politik, Pavlu Kotrbovi všechny tyto vlastnosti jednoznačně chybí. Za "podnikání" lze v Kotrbově případě označit jeho pravidelné přeskakování z jednoho politického týmu do druhého, podle toho, který tým je zrovna blíž k moci. Pochybuji však, že tato podivuhodná obratnost, spojená s absenci odborných kvalit i znalostí, poslouží zájmům našeho státu. V dozorčí radě státních podniků by měli sedět lidé, mající dostatek životních zkušenosti a odborných kvalit k tomu, aby svoji funkci vykonávali.

Jak připomenul zpravodajský portál Ihned.cz, mluvčí Ministerstva zemědělství již minulý rok prohlásil, že: "smyslem změn v dozorčí radě je její odpolitizování, posílení ekonomické odbornosti a do budoucna posílení kontrolních kompetencí ministerstva zemědělství jako zakladatele podniku". Jak nedostudovaný právník Kotrba, který za velmi krátkou dobu působil hned ve třech politických stranách, může posloužit posílení odpolitizování a posílení ekonomické odbornosti dozorčí rady této společnosti? Toto já nechápu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.