Braný (KSČM): Virtuální peníze pro obce

13.07.2012 20:22 | Zprávy
autor: PSP ČR

Nejsou jasné ty miliardy z těch, jak už tu říkal kolega Otava, miliardy z těch dotačních programů, i ta jedna a půl miliarda, která je přerozdělena ze školství, není úplně jasná v návaznosti na jiné zákonné normy, které řeší financování, zejména toho základního, ale vůbec školství.

Braný (KSČM): Virtuální peníze pro obce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Děkuji za slovo. Vážené kolegyně, kolegové, členové vlády, já nebudu už nijak zatěžovat vaši pozornost a zejména čerpat čas v tomto tématu, protože jsem podrobně hovořil v prvém i druhém čtení, ale nejdříve poznámku, co bude následovat po podrobné rozpravě, a to je předložená procedura. Tam avizuji, když to nebude zakomponováno, že budu žádat u pozměňovacího usnesení rozpočtového výboru, aby zvlášť byl hlasován bod 3.To je ten koeficient 3 hektary - 10 hektarů, ano?

Uvedu proč. Ta část první zejména, první, druhý bod a potom je to v těch dalších zase vrácení po třech letech, vlastně reaguje, když to zjednoduším, na druhý pilíř a shromažďování prostředků na tento druhý pilíř. Postoj klubu KSČM k tomuto je znám. Je to vlastně vyvedení prostředků i z toho nárůstu pro obce a po třech letech by se to asi mělo vrátit do normálu. Podrobně jsem to komentoval ve druhém čtení, dál o tom hovořit nechci. To je jedna poznámka.

Tady byla debata o tom, že je to kompromis. Já tomu pro sebe říkám vnitřní Gazdíkův kompromis, protože pan Gazdík tady vystoupil několikrát v tisku a zejména zaznělo - já jsem o tom hovořil v prvém čtení - že nebude-li změna rozpočtového určení daní, tak vláda končí. Pak to tady opravil a řekl,že je k diskusi a výsledek té diskuse tady vidíme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

15:01 Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně financování veřejnoprávních médií.